Afbeelding
Foto: Menno de Boer

Fryslân viert circulair jubileum: doe je mee?

Duurzaamheid

FRIESLAND - In 2025 staat Fryslân in het teken van 10 jaar circulair werken. Een jaar lang organiseerden Vereniging Circulair Friesland en provinsje Fryslân inspirerende activiteiten waar iedereen welkom was. In oktober staan de laatste twee evenementen van 2025 op de agenda: beleef, leer en bouw met ons mee aan een circulaire toekomst! Want ook ná dit feestelijke jubileumjaar willen we met zijn allen onze schouders eronder blijven zetten.

Iepen Hûs - 7 oktober 2025

Elke eerste dinsdag van de maand openden leden van Circulair Friesland hun deuren. Op 7 oktober in het Fries Landbouwmuseum in Leeuwarden staat de pijler ‘Toegevoegde waarde’ centraal: hoe creëren we méér impact – sociaal, ecologisch en economisch - door anders te denken en doen?

Laat je inspireren door praktijkvoorbeelden: van biodiversiteit belonen tot het hergebruiken van ICT-apparatuur en van sociale voedseltuinen tot regeneratieve landbouw. Met bijdragen van o.a. Rabobank, Team Horsthuis, We-Collect, Stichting Sociale Voedseltuinen en Boer & Chef. Het programma start om 14.00 uur en wordt afgesloten met een netwerkborrel en een museumbezoek.

Afsluiting jubileumjaar 10 oktober 2025

Tien jaar circulair werken in Fryslân: dat vieren we, maar we kijken vooral vooruit. Tijdens deze feestelijke afsluiting ontdek je bij Caparis in Drachten hoe sociale inclusie en circulariteit hand in hand gaan, beleef je een tijdreis naar een circulaire toekomst met Mooiedingenmakers en bespreken we de uitkomsten van het Circularity Gap Report Fryslân. Met 10,6% circulariteit zetten we wereldwijd een unieke prestatie neer. Maar hoe gaan we verder? Diederik Samsom schetst de volgende stap.

Kom langs, praat mee, laat je inspireren: Samen maken we Fryslân circulair! Aanmelden en informatie: www.circulairfriesland.frl/2025-2/ 

Afbeelding
Start regionale campagne Werkcentrum Fryslân: voor vragen over werk Zakelijk nieuws 16 minuten geleden
Afbeelding
Mag je medewerkers ontslaan bij het sluiten van een zaak? Financieel 9 uur geleden
Foto: Caitlin Sloot
De hele maand mei acties bij Optiek Freiberger: tot wel 100% korting op monturen Zorg & Welzijn 10 mei, 15:00
Afbeelding
Humanitas biedt kinderen een zorgeloze en onvergetelijke vakantie Zorg & Welzijn 10 mei, 08:00
Afbeelding
Beleef de Demo- en Opzetdag voorkampeerliefhebbers op 30 mei Recreatie & Ontspanning 9 mei, 15:00
Afbeelding
Ontdek hoe breed klassieke muziek kan zijn tijdens Oranjewoud Festival Cultuur 9 mei, 08:00
Afbeelding
Column Melissa: Ik mis mijn ouders, maar niet op dezelfde manier Column 8 mei, 15:00
Afbeelding
Vrijheid, vertrouwen en vakmanschap: De shows tijdens Paard & Erfgoed blijven je verbazen! Evenement 8 mei, 12:00