Afbeelding

Subsidie aanvragen bij het Iepen Mienskipsf ûns of het LEADER-programma

Financieel

HEERENVEEN - Inwoners met een goed initiatief om de leefbaarheid in de gemeente Heerenveen te verbeteren, kunnen vanaf 22 september t/m 16 oktober weer subsidie aanvragen uit het Iepen Mienskipsfûns of uit het LEADER-programma. Met een bijdrage uit een van deze subsidieregelingen maakt de provincie Fryslân initiatieven uit de mienskip mogelijk.

Via het Iepen Mienskipsfûns stelt de provincie eenmalig subsidie beschikbaar voor initiatieven die afkomstig zijn uit de samenleving. Denk bijvoorbeeld aan initiatieven op het gebied van leefbaarheid, cultuur, natuur, welzijn of sport. Aan een project kan eenmalig maximaal € 50.000 subsidie worden verleend.

LEADER is een Europees subsidieprogramma voor de versterking van het platteland. Het gaat daarbij om grotere projecten die door inwoners, ondernemers en organisaties zelf worden opgezet en uitgevoerd. Een initiatief moet aansluiten bij het thema Nieuwe energie van en voor de landbouw, Nieuwe energie voor elkaar of Nieuwe energie voor het landschap. Meer informatie over beide subsidieregelingen vindt u op www.fryslan.frl/mienskip.

Heeft u een goed idee voor verbetering van de leefbaarheid in Zuidoost-Fryslân? Dan kunt u uw idee binnenkort presenteren aan de adviescommissie die de provincie adviseert over beide subsidieregelingen. Ook kunt u deze avond in gesprek gaan met de leden van deze adviescommissie. Zo kunt u uw idee verbeteren, om vervolgens een subsidieaanvraag bij het Iepen Mienskipfûns of LEADER in te dienen.

  • Wanneer: Maandag 8 september 2025 van 19:30 tot 21:30 uur (inloop vanaf 19.15 uur)
  • Waar: Doarpshûs ‘de Lytse Jonker’, Fûgelsang 26a, 8403 BA Jonkerslân

Aanmelden kan door uiterlijk maandag 1 september een e-mail te sturen naar zuidoost@fryslan.frl. Ook voor vragen over deze bijeenkomst, het Iepen Mienskipsfûns of LEADER kunt u daar terecht. Meld u tijdig aan, want er is ruimte voor een beperkt aantal initiatiefnemers om hun idee te presenteren.

De groep Rabobank medewerkers die in de hitte een tuin onder handen namen van een bewoner uit Heerenveen.
‘Dit was ontzettend dankbaar om te doen als Rabobank medewerkers’ Verhalen uit de buurt 7 uur geleden
Afbeelding
Stichting Lezen en Schrijven roept de Statenleden op te investeren in de aanpak van laaggeletterdheid Politiek 10 uur geleden
Martha Brouwer van de Odd Fellows (links op de foto) overhandigt de cheque van 500,- euro aan voorzitter Renée Louwes (midden) en bestuurslid Monique Fekkes van Stichting Heartpillow.
Odd Fellows Heerenveen overhandigen cheque aan Stichting Heart Pillow Verhalen uit de buurt 15 uur geleden
Afbeelding
Beschermt jouw zonnebril je ogen wel echt? Gezondheid 17 uur geleden
Afbeelding
De Belastingdienst heeft een nieuw rekeningnummer, wat moet ik doen? Financieel 23 jun, 15:00
Mattias Stolk.
Heerenveense zwemtalenten imponeren op nationaal kampioenschap Sport 23 jun, 10:00
Afbeelding
Iris Kroes bewijst: er is leven na The Voice Cultuur 23 jun, 08:00
Op de foto staan van links naar rechts: Tino v.d. Ven (fractie Heerenveen Lokaal), Annemarie Scheweer (fractie CDA), Sherco Algera (fractie FNP), Ojanne Chang (D66), Frans de Graaf (fractie D66), formateur Jouke Spoelstra, Jerry Speel (Heerenveen Lokaal), Hedwich Rinkes (CDA), Ate Eijer (FNP), Marga Kuipers (fractie VVD), Rolie Tromp (VVD)
Onderhandelende partijen presenteren akkoord ‘Mienskip in beweging’ Politiek 22 jun, 10:00