Afbeelding

Uitbreiding Sevenwolden Campus: onderbouw én KiiM naar locatie Fedde Schurer

Educatie

HEERENVEEN - Sevenwolden Campus in Heerenveen breidt uit. De bovenbouw zit al op locatie Fedde Schurer aan de Schans 100. In de toekomst verhuizen ook de onderbouw en school KiiM naar deze locatie. Een mooie stap richting de toekomst van het (voortgezet) onderwijs in Heerenveen.

De verhuizing van de onderbouw stond al in het Integraal Huisvestingsplan Voortgezet Onderwijs (IHP VO). Nieuw is dat ook KiiM meeverhuist naar deze locatie. Beide scholen zitten nu nog aan de Buitenbaan 5. Door alles op één plek samen te brengen, ontstaat een omgeving waar je makkelijker samenwerkt, gebruik kunt maken van gedeelde voorzieningen en waar de verschillende vormen van onderwijs beter op elkaar aansluiten.

Zorgvuldige afweging

Samen met schoolbestuur OGMF zijn zeven verschillende opties onderzocht. De gezamenlijke huisvesting aan de Schans 100 kwam er als beste uit. Deze optie bleekt het meest geschikt op belangrijke punten zoals onderwijskwaliteit, veiligheid, ruimte en financiële haalbaarheid. Eerder was het plan om KiiM te verhuizen naar de Beugel 68 (het oude Kei College), maar dat gebouw bleek minder geschikt en, na renovatie en verduurzaming, duurder uit te vallen. Nieuwbouw op de Schans 100 past bovendien beter bij de werkwijze van KiiM en maakt samenwerking met de rest van de Sevenwolden Campus makkelijker.

Toekomstbestendige uitbreiding

Er komt 5.000 m² nieuwbouw bij. De huidige Sevenwolden Campus is circa 8300 m2. De vernieuwde campus wordt duurzaam, flexibel en vernieuwend: passend bij de ambities van modern (voortgezet) onderwijs.

Ruimte voor herontwikkeling

Doordat de onderbouw en KiiM straks verhuizen, komt de locatie aan de Buitenbaan 5 vrij. Hiermee ontstaat ruimte voor woningbouw. Dit sluit aan bij de plannen uit de gebiedsvisie A32. De locatie aan de Beugel komt vrij voor andere doeleinden; wat de toekomstige invulling wordt, is nog niet bekend.

Vervolgstappen

De gemeente werkt samen met het schoolbestuur en andere partijen aan de verdere uitwerking van de plannen. Het ontwerptraject duurt naar verwachting twee jaar. Daarna volgt de bouw, die ongeveer één tot twee jaar zal duren.

Maaltijdontvanger Frans (85) geniet wekelijks van een huisgemaakte maaltijd van zijn thuiskok
Stichting Thuisgekookt roept mantelzorgers uit Heerenveen op om de zorg te delen met een buurtgenoot Gezondheid 32 minuten geleden
Afbeelding
Sinterklaasvoorstelling Het Chocoladeletter Mysterie in het Abe Lenstra stadion Evenement 2 uur geleden
Afbeelding
Bewoners Marijke Hiem aan de wandel met Ladies Circle 82 Heerenveen en hun kinderen Verhalen uit de buurt 4 uur geleden
Afbeelding
Museumnacht in het Kazemattenmuseum Evenement 19 uur geleden
Afbeelding
Fries Museum lanceert onderwijsaanbod voor primair en voortgezet onderwijs over Redbad Educatie gisteren
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 17 sep, 18:00
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 17 sep, 15:00
Afbeelding
28 verenigingen uit Heerenveen vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 17 sep, 12:00