Afbeelding

Column Désirée: ‘t Is weer voorbij die mooie zomer

Column

De zomer vloog voor voorbij. In mei en juni was ik druk met mijn werk en een cursus. In juli viel mijn vakantie in het water door een uitlopend project en augustus was ook al weer geweest voordat ik er erg in had. En vanmorgen werd ik wakker toen het om half zeven nog schemerig was, de regen kletterde tegen de ramen en nu waait de wind om het huis. En eigenlijk vind ik het heerlijk dit vroege najaar.

De heide bloeit, de bomen beginnen te kleuren en de sociale kalender raakt weer gevuld. Ik heb weer zin in koken en bakken en ik heb net een mooie pompoen gekocht om soep te maken. Ik vind die lange lichte avonden heerlijk, maar ik slaap wel weer langer door nu het ’s ochtends niet zo vroeg licht is. En ik vind vooral de drukte die er weer in de stad is fijn.

Maar ik mis ook sfeer en gezelligheid van het Bouwurk op het Oldehoofsterkerkhof. Arcadia realiseerde een groot, duurzaam bouwwerk van 10 meter hoog en meer dan 80 meter diep op de plek waar eeuwen geleden de nooit helemaal afgemaakte kathedraal van de Oldehove stond. Honderd dagen was er veel te zien en te beleven.

De ramen van het Bouwurk met glas-in-loodpanelen vol verhalen en kindertekeningen hebben mij verrast. Het glas werd bedrukt met tekeningen van kinderen en bevat glas-in-loodkunstwerken met teksten uit veertien talen. Meer dan honderd kinderen hebben gedroomde uitzichten getekend die op transparant glas werden geprint en met elkaar een speels en kleurrijk geheel vormden.
Ik zag nu Bouwurk langzaam afgebroken worden en het plein ziet eruit alsof er de afgelopen maanden niet gezongen, gespeeld, genoten, gegeten en gedronken, gesproken en geluisterd is. Het is weer teruggegeven aan de stad en aan de duiven. Ik heb het zelfde weemoedige gevoel als toen Bosk de stad verliet. In de zomer van 2022 wandelden meer dan 1000 bomen door de stad. Ze brachten niet alleen verbinding met de natuur, maar ook aangename verkoeling op steeds weer een andere plek.

Zou ik dan toch last krijgen van de herfstblues?

www.heerenhage.nl / www.aldlanstate.nl

Afbeelding
Drie Firda-studenten behalen Medal of Excellence op WorldSkills in Shanghai Winnen 9 uur geleden
Afbeelding
Zeven op de tien baasjes voelen zich minder alleen dankzij hun huisdier Zorg & Welzijn 24 sep, 15:00
Afbeelding
Slachtofferonderzoek: met deze 5 tips kan je een bekende in een onveilige relatie helpen Zorg & Welzijn 24 sep, 12:00
Afbeelding
Zwarte rook langs spoor bij Station Heerenveen heeft verassende oorzaak 112-Nieuws 24 sep, 08:37
Maaltijdontvanger Frans (85) geniet wekelijks van een huisgemaakte maaltijd van zijn thuiskok
Stichting Thuisgekookt roept mantelzorgers uit Heerenveen op om de zorg te delen met een buurtgenoot Gezondheid 22 sep, 12:00
Afbeelding
Sinterklaasvoorstelling Het Chocoladeletter Mysterie in het Abe Lenstra stadion Evenement 22 sep, 10:00
Afbeelding
Bewoners Marijke Hiem aan de wandel met Ladies Circle 82 Heerenveen en hun kinderen Verhalen uit de buurt 22 sep, 08:00
Afbeelding
Museumnacht in het Kazemattenmuseum Evenement 21 sep, 17:00