Afbeelding
Foto: Florian Cats

Vader en zoon, ontroerende theaterdialoog in Oldeberkoop, Heerenveen en Leeuwarden

Algemeen

Op zaterdag 4 december speelt Tryater de voorstelling Vader en zoon bij MFA MeJander in Oldeberkoop. En op donderdag 9 december vindt de voorstelling plaats bij Posthuis Theater in Heerenveen. En op zaterdag 18 december vindt de voorstelling plaats bij Stadsschouwburg De Harmonie in Leeuwarden.

Twintig jaar geleden speelden Joop en Mads Wittermans Vader en zoon. Nu staan ze weer samen op het toneel met Vader en zoon, maar er is het nodige veranderd. De geestige, ontroerende en soms pijnlijke theaterdialoog gaat op vrijdag 8 oktober in première bij Tryater. De voorstelling – die geregisseerd wordt door Liesbeth Colthof – speelt tot en met 18 december in theaters en dorpszalen door Friesland en Groningen.

In de voorstelling van twintig jaar geleden had pa last van een midlifecrisis en weigerde zoon, ondanks de inspanningen van z’n vader, te voldoen aan de normen van de maatschappij. Anno 2021 hikt de zoon tegen een midlifecrisis aan en lijkt hij conformist te zijn geworden. Terwijl in vader de anarchist ontwaakt; hij zet zich af tegen alle regels die het ouder worden en de naderende dood met zich meebrengen. De rollen zijn dus volledig omgedraaid, of ligt het toch anders?

Voor de voorstellingen wordt er rekening gehouden met de maatregelen van het RIVM.

Afbeelding
Fryslân herdenkt en viert gezamenlijk de afschaffing van de slavernij Historie 11 uur geleden
Afbeelding
Gratis cursus Leren Computeren in Bibliotheek Heerenveen Educatie 13 uur geleden
Afbeelding
Sta stil bij zingeving op de Dag van de Levensvragen Zorg & Welzijn 15 uur geleden
De groep Rabobank medewerkers die in de hitte een tuin onder handen namen van een bewoner uit Heerenveen.
‘Dit was ontzettend dankbaar om te doen als Rabobank medewerkers’ Verhalen uit de buurt 24 jun, 18:00
Afbeelding
Stichting Lezen en Schrijven roept de Statenleden op te investeren in de aanpak van laaggeletterdheid Politiek 24 jun, 15:00
Martha Brouwer van de Odd Fellows (links op de foto) overhandigt de cheque van 500,- euro aan voorzitter Renée Louwes (midden) en bestuurslid Monique Fekkes van Stichting Heartpillow.
Odd Fellows Heerenveen overhandigen cheque aan Stichting Heart Pillow Verhalen uit de buurt 24 jun, 10:00
Afbeelding
Beschermt jouw zonnebril je ogen wel echt? Gezondheid 24 jun, 08:00
Afbeelding
De Belastingdienst heeft een nieuw rekeningnummer, wat moet ik doen? Financieel 23 jun, 15:00