Afbeelding

Voordelig huis isoleren populair in Fryslân, 100 Friezen vragen subsidie aan

Algemeen

FRIESLAND - Meer dan honderd Friese inwoners hebben sinds augustus een Energiebespaarlening Fryslân aangevraagd om hun huis te isoleren. Gezamenlijk investeren huiseigenaren 1,4 miljoen in het verduurzamen van hun woning. In Fryslân is een groeiend enthousiasme in het aantal aanvragen afgezet tegen de rest van Nederland. Sinds augustus geeft de provincie een korting van 0,5% op de rente van de lening.

Gedeputeerde Sietske Poepjes (energie), wethouder Jelle Zoetendal (gemeente Heerenveen) en Fiona Hamberg (Warmtefonds) feliciteerden de familie Dayan-Karaman uit Heerenveen vandaag met de eerste Friese Energiebespaarlening. De huiseigenaren gebruiken deze om hun woning beter te isoleren, zodat de energierekening omlaag gaat en het wooncomfort omhoog.

Meer Friese aanvragen

Het Nationaal Warmtefonds verstrekt de Energiebespaarlening. Van 1 augustus tot 16 september kreeg het fonds 104 Friese aanvragen, 6,5% van het totale aantal in Nederland. Van januari t/m juli zat het Friese aandeel op 4,8%. Een stijging van 35%. Uit alle Friese gemeenten zijn aanvragen gekomen, behalve van de vier Waddeneilanden. De lening is aan te vragen via

https://www.energiebespaarlening.nl/fryslan.

Subsidie

Naast de lening geeft de provincie sinds juni een aanvulling op de Subsidie Energiebesparing Eigen Huis. Hier is een lichte stijging te zien in het aantal aanvragen.

https://www.rvo.nl/subsidie-en-financieringswijzer/seeh

Nu investeren

De provincie wil met een budget van 5,2 miljoen euro haar inwoners aanmoedigen om nu te kiezen voor bijvoorbeeld spouwmuurisolatie, vloerisolatie of hoogrendementsglas. Alle energie die daarmee wordt bespaard, beperkt de uitstoot van broeikasgassen. Friese bouw- en installatiebedrijven profiteren er ook van als zij het verduurzamen mogen uitvoeren.

Afbeelding
De Belastingdienst heeft een nieuw rekeningnummer, wat moet ik doen? Financieel 10 uur geleden
Mattias Stolk.
Heerenveense zwemtalenten imponeren op nationaal kampioenschap Sport 15 uur geleden
Afbeelding
Iris Kroes bewijst: er is leven na The Voice Cultuur 17 uur geleden
Op de foto staan van links naar rechts: Tino v.d. Ven (fractie Heerenveen Lokaal), Annemarie Scheweer (fractie CDA), Sherco Algera (fractie FNP), Ojanne Chang (D66), Frans de Graaf (fractie D66), formateur Jouke Spoelstra, Jerry Speel (Heerenveen Lokaal), Hedwich Rinkes (CDA), Ate Eijer (FNP), Marga Kuipers (fractie VVD), Rolie Tromp (VVD)
Onderhandelende partijen presenteren akkoord ‘Mienskip in beweging’ Politiek 22 jun, 10:00
Afbeelding
Van Akkrum naar Overveen: Femke Marije bouwde haar eigen boutique helemaal zelf op Persoonlijke verhalen 21 jun, 12:00
Afbeelding
Workshop Vlinders en libellen: leren kijken, herkennen en tellen Natuur 20 jun, 18:00
Afbeelding
‘Een vereniging is meer dan sport’ Verenigingen 20 jun, 10:00
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 20 jun, 08:00