Afbeelding
Foto: Gemeente Heerenveen

Heerenveen zet in op aantrekkelijkheid en beleving centrum, dorpen en buitengebied

Algemeen

HEERENVEEN - Het college van Heerenveen wil een financiële impuls geven aan initiatieven die bijdragen aan de aantrekkingskracht en de levendigheid van de gemeente. Op deze manier wil het college inwoners en ondernemers steunen die een zware tijd ondervinden door de gevolgen van het coronavirus. Coulance, maatwerk en blijven investeren in de aantrekkingskracht van Heerenveen staan hierbij centraal. In september spreekt de gemeenteraad over het voorstel.

Het ondersteuningspakket

In maart bracht de gemeente al een eerste pakket ondersteuningsmaatregelen voor ondernemers naar buiten. Wethouder Hans Broekhuizen: “Hoewel er de afgelopen tijd weer meer ruimte ontstaat om te ondernemen, staan nog altijd veel ondernemers onder druk. Door nu breder in te zetten op de aantrekkingskracht en levendigheid hopen we een impuls te kunnen geven aan de lokale economie.” 


 De voorgestelde maatregelen:

1. De reclamebelasting voor centrumondernemers wordt in 2020 niet opgelegd.

2. Voor de dorpen Jubbega, Akkrum en het buitengebied wordt een financiële bijdrage van totaal €45.000 gereserveerd voor initiatieven in 2020 of 2021 die bijdragen aan de aantrekkelijkheid en leefbaarheid van het dorp of gebied. 

3. De opbrengst van de toeristenbelasting 2019 wordt ingezet voor initiatieven ter bevordering van de aantrekkingskracht van de gemeente Heerenveen op het gebied van recreatie en toerisme, profilering en marketing.

4. De precariobelasting voor de terrassen wordt voor het jaar 2020 niet opgelegd.

Maatwerk en coulance

De gemeente blijft maatwerk (en coulance) toepassen bij ondernemers die uitstel van betaling aanvragen en nodig hebben. Per 31 juli 2020 worden de belastingaanslagen voor OZB (weer) opgelegd.

Afbeelding
Heerenveen hangt vuile was buiten Verhalen uit de buurt 25 minuten geleden
Afbeelding
Hanna Stallmann maakt overstap naar FC Groningen Sport 2 uur geleden
Angela vertrok in maart 2025 voor een uitgebreide training.
Schipper Angela Brandsma zeilde in elf maanden de wereld rond tijdens de Clipper Race Algemeen 4 uur geleden
Marije Nutma van de kunstcommissie van de Odd Fellows Heerenveen (en zelf ook deelnemer aan de Kunstroute) overhandigt de cheque van € 250,- aan de bestuursleden Janny Klein (voorzitter, links) en Saskia Reis (penningmeester, midden) van de Kunstroute Heerenveen.
Donatie aan Kunstroute Heerenveen van Odd Fellows Verhalen uit de buurt 18 uur geleden
Afbeelding
Walk into the Light: samen wandelen voor suïcidepreventie Evenement 19 uur geleden
Afbeelding
Praten over zelfdoding begint met doorvragen Zorg & Welzijn 21 uur geleden
Aiden met haar voormalige partners op het EK in 2025.
Aiden traint twintig uur per week voor het WK Acrogym in Pesaro Sport gisteren
Afbeelding
Bibliotheek Heerenveen organiseert avond over toegankelijkheid Evenement 9 sep, 15:00