Afbeelding
Foto: BTB Media

Brandweer Tjalleberd zet Gerard Hoen in het zonnetje na 35 jaar dienst

112-Nieuws

TJALLEBERD – Dinsdagavond stond bij het brandweerkorps van Tjalleberd in het teken van een bijzonder afscheid. Officier van dienst Gerard Hoen werd op feestelijke wijze in het zonnetje gezet, ter ere van zijn afscheid na maar liefst 35 jaar trouwe dienst bij de brandweer.

De avond begon met wat op het eerste gezicht een reguliere uitruk leek. De meldkamer gaf een melding van een gaslucht en stankoverlast in Oudega. De brandweer van Oudega werd gealarmeerd, evenals Gerard Hoen. Vanuit zijn woonplaats Tjalleberd reed hij direct richting de melding, een rit van zo’n 25 minuten. Halverwege kreeg hij via de meldkamer te horen dat netbeheerder Liander de situatie onder controle had. Hoen kon weer terug naar huis.

Maar daar hield het niet op. Eenmaal terug in Tjalleberd volgde een nieuwe melding: een brandgerucht aan de Aengwirderweg. Met sirenes reed de brandweer uit. Bij aankomst bleek het loos alarm: in de achtertuin van plaatsgenoot Koen brandden twee vuurkorven. Samen met zijn vrouw bluste Koen het vuur. Toen Gerard Hoen aankwam, bleek al snel dat het ‘brandgerucht’ slechts een dekmantel was.

Het korps had een verrassing voorbereid. Gerard werd hartelijk onthaald door zijn collega’s en er hing een groot spandoek met de tekst: ‘Gerard staat al 35 jaar voor de brandweer klaar’. Een bijzonder moment van waardering en dank voor een man die zich decennialang met hart en ziel heeft ingezet voor de veiligheid van zijn medemens.

Afbeelding
Drie Firda-studenten behalen Medal of Excellence op WorldSkills in Shanghai Winnen 9 uur geleden
Afbeelding
Zeven op de tien baasjes voelen zich minder alleen dankzij hun huisdier Zorg & Welzijn 24 sep, 15:00
Afbeelding
Slachtofferonderzoek: met deze 5 tips kan je een bekende in een onveilige relatie helpen Zorg & Welzijn 24 sep, 12:00
Afbeelding
Zwarte rook langs spoor bij Station Heerenveen heeft verassende oorzaak 112-Nieuws 24 sep, 08:37
Maaltijdontvanger Frans (85) geniet wekelijks van een huisgemaakte maaltijd van zijn thuiskok
Stichting Thuisgekookt roept mantelzorgers uit Heerenveen op om de zorg te delen met een buurtgenoot Gezondheid 22 sep, 12:00
Afbeelding
Sinterklaasvoorstelling Het Chocoladeletter Mysterie in het Abe Lenstra stadion Evenement 22 sep, 10:00
Afbeelding
Bewoners Marijke Hiem aan de wandel met Ladies Circle 82 Heerenveen en hun kinderen Verhalen uit de buurt 22 sep, 08:00
Afbeelding
Museumnacht in het Kazemattenmuseum Evenement 21 sep, 17:00