Afbeelding

Opnieuw Voucherregeling voor Friese ondernemers

Financieel

FRIESLAND - Ondernemers, die verder willen groeien, kunnen vanaf vandaag weer subsidie aanvragen via de Voucherregeling MKB Fryslân 2021-2023. Er is subsidie voor innovatie, bedrijfsontwikkeling en ondernemersontwikkeling. Dit jaar zijn er meer mogelijkheden voor energiebesparing. Provincie Fryslân stelt €1.150.000,- beschikbaar voor subsidies tussen de €2.500,- en €5.000,-.

De subsidie is bedoeld voor projecten die bijdragen aan een circulaire economie, inzetbaarheid van personeel en het digitaliseren van de onderneming. Sinds de eerste opening in 2018 is de regeling een groot succes. De regeling wordt in 2023 voor het zesde jaar opengesteld. In 2022 zijn 330 subsidies toegekend aan ondernemers.

Eén van de eerder gehonoreerde subsidieaanvragen kwam van het bedrijf Revahs dat professionele tondeuses verkoopt. Eigenaar Mark Schapelhouman: “Met behulp van de voucher hebben wij onze digitale merkstrategie en merkpositionering kunnen verbeteren. Om op die manier meer naamsbekendheid te kunnen genereren binnen Nederland en België. Het actiepunt lag al langer op tafel maar met behulp van de voucher konden we dit makkelijker en sneller realiseren. Het gaf ons een extra impuls om verder te kunnen groeien. De voucher biedt ondernemers de kans om hun plannen te realiseren om verder te kunnen groeien en excelleren.” Onder andere de barber Ammar Hafez in Leeuwarden maakt gebruik van Revahs-tondeuses.

Meer mogelijkheden voor energiebesparing

Dit jaar zijn er meer mogelijkheden voor energiebesparing. Een energiebesparingsadvies richt zich niet alleen op het productieproces, maar ook op zaken als het toepassen van restwarmte in het bedrijfspand, de aanschaf van elektrische bestelwagens of energiezuinige apparatuur.

Het is niet mogelijk om subsidie aan te vragen voor scholing van personeel en eigenaren. Wel is er budget beschikbaar voor het volgen van een strategische ontwikkelingsopleiding.

De vouchers kunnen aangevraagd worden bij het Samenwerkingsverband Noord Nederland (SNN). Je kunt je aanvraag indienen met deze link: Voucherregeling MKB Fryslân 2023 | SNN. Meer informatie staat op deze pagina.

Afbeelding
Verrassende 1-4 overwinning van ONT op ONR Sport 3 uur geleden
Afbeelding
United by Rhythm – Fryslân: een muzikaal feest waar iedereen meetelt! Cultuur 25 sep, 10:00
Afbeelding
Zeven op de tien baasjes voelen zich minder alleen dankzij hun huisdier Zorg & Welzijn 24 sep, 15:00
Afbeelding
Slachtofferonderzoek: met deze 5 tips kan je een bekende in een onveilige relatie helpen Zorg & Welzijn 24 sep, 12:00
Afbeelding
Gruppo Sportivo neemt afscheid van de muziek in Iduna Recreatie & Ontspanning 23 sep, 10:00
Afbeelding
Open dag Luchtpatrouille de Drones op 3 oktober Natuur 23 sep, 08:00
Afbeelding
Kijk achter de schermen in De Lawei tijdens Drachten Presenteert! Cultuur 22 sep, 17:00
Afbeelding
Sportspullen over? Doneer ze voor de Sportspullenmarkt! Sport 22 sep, 15:00