Afbeelding
Foto: Maurice Hamming

Een échte Jan Planting in de bigshopper voor Museum Dr8888

Cultuur

DRACHTEN - Ruim 40 eigenaren meldden zich zondag 15 oktober bij Museum Dr8888, met in hun hand een bigshopper of grote tas met daarin ‘hun’ Jan Planting. Ze gaven in groten getale gehoor aan de oproep voor werken van Jan Planting voor een pop-up expositie in het Drachtster museum. “Het is gewoon heel mooi om te zien hoe het werk van Planting leeft onder de mensen”, vertelt conservator Annemieke Keizer. “De opbrengst van ruim 60 werken is boven verwachting.”

Foto: Maurice Hamming

Erfstukken

“De werken waren over het algemeen van goede kwaliteit”, laat Keizer weten. “De meeste eigenaren koesteren het werk en hebben het al lange tijd in familiebezit.” Elk schilderij bracht dan ook een bijzonder verhaal met zich mee. Zo zijn sommige schilderijen destijds in opdracht door Jan Planting geschilderd, om vervolgens cadeau te doen aan een dierbare. Anderen vertelden dat hun ouders het werk bij de kunstenaar of zijn vrouw hadden gekocht of via via hadden gekregen. Een enkeling heeft de werken van Planting op een veiling of bij een kunsthandelaar gekocht.


Foto: Maurice Hamming

Pop-up expositie

De vele geschilderde landschappen en dorpsgezichten van Jan Planting vertellen de geschiedenis van Drachten en omstreken. Vanaf 4 november 2023 zijn de werken te zien in de pop-up expositie ‘Ús Jan Planting’ in Museum Dr8888. De pop-up expositie maakt deel uit van de tentoonstelling ‘Jan Planting, schilder’. 

Afbeelding
Ontdek hoe breed klassieke muziek kan zijn tijdens Oranjewoud Festival Cultuur 14 minuten geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik mis mijn ouders, maar niet op dezelfde manier Column 17 uur geleden
Afbeelding
Vrijheid, vertrouwen en vakmanschap: De shows tijdens Paard & Erfgoed blijven je verbazen! Evenement 20 uur geleden
Afbeelding
Dappere Dino’s gaat in september weer van start in gemeente Smallingerland Educatie gisteren
Afbeelding
Friesland goed vertegenwoordigd bij Popronde 2026 Cultuur 7 mei, 17:00
Afbeelding
Spannende activiteiten tijdens Thriller Weken bij Bibliotheek Drachten Cultuur 7 mei, 15:00
Alex koppelt lange afstanden aan zijn persoonlijke verhaal, als symbool voor de ‘laatste meters’ in het leven.
‘Het hoeft niet groots of ingewikkeld te zijn, als je er maar bent voor de ander’ Persoonlijke verhalen 7 mei, 12:00
Afbeelding
Nieuw festival brengt muziek, water en cultuur samen in Smallingerland! Evenement 7 mei, 10:00