Afbeelding
Foto: Lucas Kemper

Tryaters tribune stroomt vol voor Swimbad

Cultuur

BAKKEVEEN - Het eerste speelweekend van Tryater-voorstelling Swimbad – de première is op vrijdag 22 mei – is bijna uitverkocht. De premièreavond is al volledig bezet; voor zaterdag 23 mei zijn nog slechts enkele kaarten. De locatievoorstelling die het jubileumseizoen van Tryater (60 jaar) afsluit, speelt nog tot halverwege juni maar ook op de overige data raken de stoelen al goed gevuld. 

Swimbad wordt uitgevoerd in en rond het openluchtzwembad van Bakkeveen, met vanaf de tribune uitzicht over de baden en de omliggende bomen en torens. Hoofdpersonage Swaantsje, gespeeld door Joke Tjalsma, ziet op gevorderde leeftijd haar levensloop terug in andere badgasten. Vrouwenlevens in verschillende fases spelen zich in het zwembad af, terwijl overige gebruikers – een stoere monteur, een verliefde jongen, een bezorgde badmeester, aquajoggers, kinderen en schoonzwemmers bijvoorbeeld – opduiken en langsdrijven.

Te pakken

De cast die naast Tjalsma en diverse acteurs van Jong Tryater onder meer bestaat uit Karel Hermans, Gerwin de Vries, Anna Raadsveld en Marjolein Ley, repeteert al enkele weken op de bijzondere locatie, terwijl het zwembad open is voor publiek. Artistiek directeur Tatiana Pratley regisseert samen met Aukje Schaafsma de voorstelling. ‘It giet goed hjir. Bysûnder hoe’t alles by-inoar komt op dit plak, en ek moai dat it gewoane libben mei echte badgasten trochgiet want dat is wat Swimbad eins wêze moat: in ynsjoch yn de libbens efter de minsken dy’st op in deagewoane dei yn it swimbad omdobberjen sjochst. Dat de premjêre no útferkocht is en de oare dagen ek hurd rinne, jout oan dat we wat te pakken hawwe mei dit ferhaal troch skriuwer Wessel de Vries. Moai om ús jubileumjier sa ôf te sluten.’

Fierder nei it Noarden met vroegboekkorting

Volgende week gaat Swimbad van start. Wie via de website nog snel tickets aanschaft, doet er ook goed aan om toe te slaan voor de titel die het vólgende theaterseizoen inluidt: Fierder nei it Noarden speelt vanaf oktober in autogarages in Heerenveen, Drachten en Leeuwarden. De komende maanden geldt een vroegboekkorting voor deze voorstelling onder regie van Loek de Bakker en met Tamara Schoppert en Tim Helderman in de hoofdrol.

De oare kant op Oerol

De tussenliggende Tryater-voorstelling De oare kant, door maker Romke Gabe Draaijer en met Nynke Heeg in de hoofdrol, speelt in juni op Terschelling tijdens het Oerol Festival. De openbare kaartverkoop hiervoor gaat op korte termijn van start.

Afbeelding
Gemeente Leeuwarden zoekt een Fietsburgemeester Verhalen uit de buurt 32 minuten geleden
Afbeelding
Tryater bouwt autogarages om Cultuur 2 uur geleden
Afbeelding
Herfstvakantie in Natuurmuseum Fryslân in teken van waterbesparing Duurzaamheid 3 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe Kinderburgemeester opent Ontmoet en Beleef festival Evenement 5 uur geleden
Jazzcollectief #Sinaasappels!
Concert noordelijk jazzcollectief #Sinaasappels! in Dorpskerk Huizum Cultuur 10 uur geleden
Afbeelding
136 vergunde woningen in Leeuwarden al 2 jaar niet gestart Wonen 12 uur geleden
Impressies van Aldlânspark.
Aldlânstate wordt Aldlânspark met nieuwe eigentijdse woningen voor senioren in Aldlân Wonen 28 sep, 18:00
Afbeelding
Ruim 350 basisschoolkinderen samen in beweging tijdens geslaagde TeamNL Kids XXL Challenge Sport 28 sep, 15:00