Afbeelding

Grote Clubactie verbreekt opnieuw record: €24 miljoen voor het Nederlandse verenigingsleven

Verenigingen

WESTSTELLINGWERF - De Grote Clubactie heeft dit jaar opnieuw een recordbedrag opgehaald: €24.363.954,-. Nog nooit eerder werd er zoveel geld ingezameld voor het Nederlandse verenigingsleven. Ook het aantal deelnemende clubs bereikte een nieuw hoogtepunt: ruim 6.500 verenigingen deden mee aan de actie, die al sinds 1972 het fundament vormt onder de clubkas van duizenden sport-, cultuur- en hobbyverenigingen in Nederland. Verenigingen uit Weststellingwerf haalden samen €25.178,40 op.

“Wij zijn ongelofelijk trots op al die mensen die zich hebben ingezet voor hun club of vereniging,” zegt Frank Molkenboer, directeur van de Grote Clubactie. “Elk verkocht lot staat voor betrokkenheid, inzet en saamhorigheid. Het is geweldig om te zien hoe leden zich inzetten, van de jongste jeugd tot de meest ervaren vrijwilligers. De groei van dit jaar laat zien dat onze formule werkt: meedoen is simpel, effectief en voor iedereen bereikbaar. Zo houden we samen het verenigingsleven vitaal en toekomstbestendig.”

Makkelijk meedoen, grote opbrengst

De kracht van de Grote Clubactie zit in het eenvoudige en laagdrempelige systeem. Clubs kunnen door de gezamenlijke inzet van leden veel resultaat boeken. Van elk verkocht lot gaat 80% rechtstreeks naar de clubkas. Hiermee realiseert de Grote Clubactie het hoogste afdracht percentage van alle goede doelen loterijen in Nederland.

Dit jaar werden er 8 miljoen loten verkocht door ruim 390.000 leden van 6.523 verenigingen. Vooral het aantal deelnemers van dans-, muziek- scouting- en voetbalverenigingen liet een sterke groei zien. De meeste loten werden aan de deur verkocht, vaak aan bekenden of buurtgenoten die graag bijdragen aan het spaardoel van de vereniging. Uit een enquête onder lotenkopers blijkt dat de belangrijkste motivatie is: de vereniging of de verkoper willen steunen.

Verenigingen hoog op de maatschappelijke agenda

De recordopbrengst van dit jaar laat zien dat verenigingen meer dan ooit van waarde zijn voor de samenleving. Ze brengen mensen samen, bevorderen beweging en zorgen voor sociale samenhang in buurten en dorpen. Lid zijn van een vereniging is niet alleen fysiek, maar ook emotioneel gezond: het biedt structuur, sociale contacten en een gevoel van erbij horen.

De Grote Clubactie ondersteunt die kracht al meer dan vijftig jaar door clubs te helpen hun ambities waar te maken. Het geld dat verenigingen ophalen, maakt nieuwe materialen, activiteiten of renovaties mogelijk, maar het zorgt vooral voor saamhorigheid.

Trekking op 11 november

De trekking van de Grote Clubactie vindt plaats op 11 november. Daarmee wordt de actieperiode officieel afgesloten. De prijzenpot is ook dit jaar indrukwekkend: ruim 780.000 prijzen, waaronder de hoofdprijs van €100.000,-. De winkans bedraagt 1 op 9.

Over de Grote Clubactie

De Grote Clubactie is een jaarlijks terugkerende landelijke, fondsenwervingsactie die sinds 1972 verenigingen in Nederland ondersteunt bij het ophalen van extra inkomsten. Met behulp van lotenverkoop kunnen sport-, cultuur- en andere verenigingen geld inzamelen voor bijvoorbeeld nieuwe materialen, evenementen of het verbeteren van voorzieningen op de club. Van elk verkocht lot gaat 80% direct naar de vereniging, waardoor het een effectieve manier is om clubs financieel sterker te maken.

Dit jaar deden in de gemeente Weststellingwerf de volgende clubs mee en zij haalden de volgende bedragen op:

Noordwolde LTC Noordwolde €499,20, KORFBALVERENIGING LEONIDAS €830,40

Boijl Volleybalvereniging SDO €520,80

De Hoeve KORFBALCLUB DE HOEVE €924,-Vinkega Stichting Hond in actie €1.000,80

Wolvega Scouting Weststellingwerf €1.039,20, Muziekvereniging De Harmonie Wolvega €1.766,40, CSV Kwiek €2.191,20, SCO/European Aerosols €2.671,20, KGV (Koninklijke Gymnastiekvereniging) Arena €7.608,-

Oldeholtpade Shorttrack Club Thialf €1.070,40

Oosterstreek Judovereniging De Splittinge €1.142,40

Blesdijke VV De Blesse €1.500,-

Spanga vv VWC €2.414,40

Afbeelding
Korfbalclubs bundelen krachten in Weststellingwerf Sport 4 uur geleden
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 6 uur geleden
Jelte kijkt geeft advies aan een woningeigenaar over isolatie en verduurzamen.
‘De verduurzamingssubsidies zijn er ook voor jou!’ Duurzaamheid 19 jun, 10:00
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 19 jun, 08:00
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00
Onderhandelaars v.l.n.r.; Hanneke Zonderland, Lukas van der Hoef, Roelof Theun Hoen, Richard Bos, Heidi den Hartigh, Cor Trompetter, Desiré Woudstra-Dooper & Tom Hartog
Weststellingwerfs Belang, VVD, CDA en SDW/PvdA ronden coalitieonderhandelingen af Politiek 17 jun, 18:00
Afbeelding
Veenhoop Festival maakt zich op voor de 74e editie! Recreatie & Ontspanning 17 jun, 15:00
Afbeelding
Aspergeboerderij Hoorn en de Boeren Erf Markt op 20 juni Evenement 17 jun, 14:00