Afbeelding
Foto: Sebastian Reitsma in Zweden tijdens de kwalificatie 2025. © GOOD SHOOT.COM

IJsspeedway, 4 april t/m 6 april 2025, Thialf

Sport

HEERENVEEN - Het wereldkampioenschap ijsspeedway is een sensationeel evenement dat jaarlijks plaatsvindt in Thialf Heerenveen. Dit spektakel op ijs trekt motorsportliefhebbers vanuit heel Europa en daarbuiten en biedt een onvergetelijke ervaring.

Herinner je nog de spannende gevechten begin dit jaar? Jasper Iwema die als eerste Nederlander de Roelof Thijs-bokaal wist te winnen. De spanning van de WK-races. De geweldige sfeer op de tribunes. En natuurlijk Martin Haarahiltunen uit Zweden die ondanks een angstaanjagende crash op zondag zijn wereldtitel prolongeerde.

3 Nederlandse coureurs bij het WK en 4 bij de Roelof Thijs Bokaal.Dit jaar hebben 2 Nederlanders zich rechtstreeks geplaatst voor deelname aan het wereldkampioenschap! Jasper Iwema en onze Fries Sebastian Reitsma wisten zich voortreffelijk bij de beste 8 te rijden tijdens de kwalificatie in het Zweedse Örnsköldsvik.
De 3e Nederlander, Niek Schaap, kreeg vanuit de Nederlandse motorbond KNMV de resterende plaats aangewezen. Dus 3 Nederlanders bij het WK.

Het weekend begint op vrijdagavond, waar volgens traditie gestreden zal worden om de Roelof Thijs Bokaal met ook hier Nederlandse deelnemers. Op de vrijdagavond zien we 4 Nederlanders in de baan. Naast de 3 al genoemde zien we nog een Fries, alhoewel hij tegenwoordig in Zweden woont, aan het startlint; Leon Kramer. 

Extreme motorsport, 120 km/u en geen remmenDe coureurs racen op ijs met speciale motoren waarbij de banden zijn voorzien van spikes van 28 mm lang voor een optimale grip. Met enorme snelheden en plat door de bocht waarbij net stuur over het ijs gaat rijden deze waaghalzen hun heats. 

Unieke sfeer en spannend tot het laatstHet spektakel begint zodra de motoren klinken in de ijshal.
De coureurs zijn ’s werelds meest getalenteerde motorcoureurs die zij aan zij met elkaar strijden om als winnaar over de eindstreep te gaan. Kiest de rijder voor de binnenbocht of voor de buitenbocht en kan deze voor de andere uit de bocht komen. Dit maakt het extra uitdagend en spannend. Hierdoor wordt het publiek getrakteerd op opwindende races vol adrenaline en snelheid.

Het wereldkampioenschap wordt in Heerenveen beslistWie wordt de nieuwe wereldkampioen ijsspeedway 2025? Na een kwalificatie voorronde in Zweden en de eerste 2 WK finales in het zuid Duitse Inzell is het daarna de beurt aan Heerenveen voor de laatste 2 finaleronden.

Duizenden fans en jij kan erbij zijn!

Het evenement trekt duizenden enthousiaste fans en biedt een geweldige sfeer.
Of je nu een fervent motorsportfan bent of gewoon op zoek bent naar een unieke en opwindende ervaring, het FIM Icespeedway World Championship in Thialf Heerenveen is een evenement dat je niet mag missen. Kom en geniet van het brullende geluid van de motoren, de adrenaline verhogende races en de prachtige ambiance van Thialf.

Op zaterdag 5 en zondag 6 april volgt het hoogtepunt met de laatste twee GP-ronden om de felbegeerde wereldtitel. De beste rijders ter wereld zullen strijden om hun naam in de geschiedenisboeken te schrijven.

Dit is motorsport op zijn best, en het gebeurt allemaal op het ijs in Heerenveen.

Afbeelding
‘Iedereen is welkom, we kennen en helpen elkaar’ Verenigingen 5 uur geleden
Afbeelding
Gemeente stemt in met 80 tijdelijke woningen in Oosterwolde Wonen 14 mei, 10:00
Afbeelding
Vergroot je EHBO-kennis en voorkom twijfel Zorg & Welzijn 14 mei, 08:00
Afbeelding
Tryaters tribune stroomt vol voor Swimbad Cultuur 13 mei, 17:00
Afbeelding
Eierdoosjes met tips tegen criminaliteit op het platteland Algemeen 13 mei, 15:00
V.l.n.r: Jeltje, Tineke en Wilco. Op de foto ontbreken commissieleden Alfred, Pieter, Norman en Kim.
WSV de Blaren blaast avondvierdaagse nieuw leven in Evenement 13 mei, 12:00
Afbeelding
Leeuwarden viert Mata Hari’s 150e verjaardag met groots stadsprogramma vol kunst, verhalen en beleving Historie 13 mei, 10:00
Afbeelding
Gevlochten Meesterwerken: 25 iconische designs in jubileumtentoonstelling Nationaal Vlechtmuseum Cultuur 12 mei, 17:00