Afbeelding

Wandelen tussen de woudreuzen

Natuur

APPELSCHA - Wandel op donderdag 23 juli mee met de gids van Staatsbosbeheer tijdens een avondwandeling over de Bosberg. De wandeling start bij het TIP kantoor aan de Boerestreek en duurt ongeveer 2 uur. Onderweg worden interessante verhalen verteld over dit gebied, een van de oudste stukken bos in het Drents-Friese Wold.

De Bosberg heeft een rijke historie, waarover de gids zal vertellen. Zo werden hier de eerste bomen geplant, toen het dorp Appelscha aan het begin van de 20ste eeuw dreigde te worden ondergestoven door stuifzand. Deze bomen zijn inmiddels uitgegroeid tot ware woudreuzen, waartussen het prachtig wandelen is. Het glooiende landschap is ontstaan door begroeiing van de ontstane stuifduinen. Ook zijn er in dit gebied Bergfeesten gehouden en kon er worden gekampeerd.

De frisse boslucht in Appelscha werd zo gezond geacht, dat er een sanatorium werd gebouwd waar mensen met klachten aan de luchtwegen konden herstellen en aansterken.

Legende van de Bosberg

Luister naar het verhaal over de bijzondere eik die verborgen ligt onder het stuifduin waar de Bosbergtoren op is gebouwd. Onderzoek heeft uitgewezen dat deze boom ruim 400 jaar oud moet zijn. Niet alle takken zijn er nog, maar hij leeft nog steeds!

Afwisselend aanbod

Staatsbosbeheer wil graag laten zien hoe gevarieerd het Drents-Friese Wold is. Daarom wordt in de zomervakantie elke donderdagavond een wandeling gehouden in 3 verschillende gebieden. Zo kun je onder begeleiding van een gids wandelen op de Bosberg in Appelscha, op het Aekingerzand in Elsloo en vanaf het Buitencentrum net buiten Appelscha.

Elk gebied heeft zo zijn eigen karakter en verhaal, waar de enthousiaste natuurgidsen de bezoekers graag kennis mee willen laten maken.

Informatie in het kort

Datum: donderdag 23 juli 2026
Tijd: 19.30 – 21.30 uur
Start: TIP kantoor Appelscha, Boerestreek 23
Kosten: € 9,50, kind t/m 12 jaar €6,00
Vooraf aanmelden: www.staatsbosbeheer.nl/avondbosberg

Voor meer informatie en overige activiteiten kun je kijken op www.staatsbosbeheer.nl/DrentsFrieseWold

Afbeelding
Vollemaanwandeling op het Aekingerzand Natuur 3 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 17 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 20 uur geleden
Afbeelding
Met PolliConnect de biodiversiteit rond Natura2000 gebieden in Zuidoost-Friesland verbeteren Natuur 23 uur geleden
Afbeelding
12 verenigingen uit Weststellingwerf vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport gisteren
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00
Groep 8-leerkrachten van Comprix en docenten van Terra Wolvega starten gezamenlijk met het traject voor onderzoekend leren. Tijdens de bijeenkomst luisteren zij naar de plannen en bespreken zij hoe PO en VO samen kinderen kunnen voorbereiden op de toekomst.
Basisscholen Comprix Wolvega en Terra Wolvega bundelen krachten voor onderzoekend leren Educatie 15 sep, 15:00