Afbeelding

Egerländer Play-In op zaterdag 17 januari in MFC Meander in Oldeberkoop

Cultuur

OLDEBERKOOP - Muzikanten van fanfares, brassbands en harmonieorkesten die altijd eens Egerländer Muziek willen uitproberen, krijgen daarvoor nu een mooie kans. De kapel Die Dorfplatz Musikanten uit Oldeberkoop nodigen muzikanten uit heel Noord-Nederlnd uit op de Egerländer Play-In op zaterdag 17 januari in het MFC Meander in Oldeberkoop.

Voorzitter Angelica Braam legt uit: “Egerländer muziek is een levendige, feestelijke vorm van blaasmuziek, geworteld in de volksmuziek van het Egerland (regio in het huidige Tsjechië) met marsen, polka’s en walsen.” Graag wil zij alle muzikanten in Noord-Nederland uitdagen deze muziek eens uit te proberen en eigen te maken. “Bespeel je een trompet, flügelhorn, trombone, dwarsfluit, klarinet, bas, bariton of euphonium, speel dan met onze kapel mee op zaterdag 17 januari,” nodigt zij uit.

Die Dorfplatz Musikanten is een actieve kapel, die in 2008 is opgericht. Zij heeft een eigen zangeres en ook kapelmeester zingt mee tijdens optredens. Regelmatig geven de 22 muzikanten bijzondere concerten, zoals lunchconcerten, een Valentijnsconcert en een Vriendenconcert.

De Egerländer Play-In begint om 10.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Kapelmeester van Die Dorfplatz Musikanten, Benny Eissens verzorgt dan workshops. Dat doet hij samen met Friso Valkema en Hendrik de Boer. De dag wordt afgesloten met een gezamenlijke repetitie.

Aanmelden

Vanaf 9.30 uur is de inloop met koffie, thee en wat lekkers. Tussendoor is er een lunch, die bij de prijs van € 15 is inbegrepen. Aanmelden en meer informatie via: info@diedorfplatzmusikanten.nl. Bekijk ook de video op: www.facebook.com/DieDorfplatzMusikanten

Afbeelding
‘Iedereen is welkom, we kennen en helpen elkaar’ Verenigingen 8 uur geleden
Afbeelding
Gemeente stemt in met 80 tijdelijke woningen in Oosterwolde Wonen 14 mei, 10:00
Afbeelding
Vergroot je EHBO-kennis en voorkom twijfel Zorg & Welzijn 14 mei, 08:00
Afbeelding
Tryaters tribune stroomt vol voor Swimbad Cultuur 13 mei, 17:00
Afbeelding
Eierdoosjes met tips tegen criminaliteit op het platteland Algemeen 13 mei, 15:00
V.l.n.r: Jeltje, Tineke en Wilco. Op de foto ontbreken commissieleden Alfred, Pieter, Norman en Kim.
WSV de Blaren blaast avondvierdaagse nieuw leven in Evenement 13 mei, 12:00
Afbeelding
Leeuwarden viert Mata Hari’s 150e verjaardag met groots stadsprogramma vol kunst, verhalen en beleving Historie 13 mei, 10:00
Afbeelding
Gevlochten Meesterwerken: 25 iconische designs in jubileumtentoonstelling Nationaal Vlechtmuseum Cultuur 12 mei, 17:00