Afbeelding

Column Desirée van Dijk-Attema: De laatste van dit jaar!

Column

Het is toch een merkwaardig verschijnsel, dat terugkijken aan het einde van het jaar. Maar ook ik doe daar aan mee. Ik heb even de onderwerpen van het afgelopen jaar de revue laten passeren. Mijn verlangen naar voorjaar, de liefde voor muziek, slecht slapen door uitzichtloos leed in onze wereld en ten slotte de parlementsverkiezingen in Nederland. 

Toen ik het laatste onderwerp aansneed was de uitslag nog niet bekend en had ik werkelijk niet kunnen vermoeden dat er een forse beweging naar rechts zou worden gemaakt. Of je je daar goed bij voelt of er van bent geschrokken, het is in ieder geval de realiteit waar we de komende jaren het mee gaan doen. Verkenner Plasterk denkt dat er een goede kans is om met de PVV, VVD, NSC en BBB een kabinet te vormen. PVV-leider Wilders is bereid om zijn gedrag aan te passen aan zijn nieuwe rol, maar Omtzigt wil eerst garanties over de grondrechten. De beweging naar rechts is naar zijn mening geen verrassing. Mensen in Nederland hebben steeds minder vertrouwen in de politiek en politici, omdat er niet meer naar burgers wordt geluisterd. Misschien werd er wel eens iets gehoord, maar niet geluisterd of er naar gehandeld.

De bedoeling is dat partijen nu eerst gaan spreken over het waarborgen van de Grondwet, de grondrechten en de democratische rechtsstaat en over het besprokene wordt daarna met de Tweede Kamer een debat gevoerd. Daarop volgend gaan de vier partijen verder spreken over inhoudelijke onderwerpen en weten we of er een kabinet kan worden gevormd. Ik heb het vermoeden dat we dan al gauw weer een aantal maanden verder zijn. Ik ben ook benieuwd welke verkiezingsbeloftes waargemaakt zullen worden. Beloftes die eerder onuitvoerbaar bleken, maar toch weer in de verkiezingsprogramma’s stonden. Geen verkiezingsbelofte is gratis en veel verkiezingsbeloftes zijn onhaalbaar. Vooral als het gaat om afspraken die er in Europa zijn gemaakt.

Ik geloof dat Sinterklaas niet bestaat. Er zijn veel beloftes die uiteindelijk een sigaar uit eigen doos zijn. Ik geloof wel in de kracht van luisteren en als dat lukt is er wat mij betreft al veel gewonnen.

Afbeelding
De Belastingdienst heeft een nieuw rekeningnummer, wat moet ik doen? Financieel 4 uur geleden
Afbeelding
Iris Kroes bewijst: er is leven na The Voice Cultuur 11 uur geleden
De gids nam de ondernemers mee naar buiten voor de bijzondere kenmerken in de regio.
Accommodaties uit Ooststellingwerf ambassadeurs voor Koloniën van Weldadigheid Algemeen 22 jun, 15:00
Afbeelding
College B&W positief over woningbouwplannen in Oldeholtpade Wonen 22 jun, 12:00
Afbeelding
Wildplukken in het Drents-Friese Wold Natuur 22 jun, 10:00
Afbeelding
‘Sportiviteit en gezelligheid gaan hand in hand’ Verenigingen 22 jun, 08:00
Afbeelding
Achtervolgd maar nooit achterhaald, springlevend en recht uit de film, voor je, op het podium Evenement 21 jun, 10:00
Afbeelding
Korfbalclubs bundelen krachten in Weststellingwerf Sport 20 jun, 10:00