Afbeelding

Gemeente Leeuwarden en lokale agrariërs bevorderen kruidenrijk grasland

Agrarisch nieuws

LEEUWARDEN - De gemeente Leeuwarden, LTO Noord, Urgenda werken samen om agrariërs te ondersteunen bij de overstap naar kruidenrijk grasland. Met de campagne ‘1001 hectare kruidenrijk grasland’ willen ze de duurzaamheid in de landbouw bevorderen en de biodiversiteit verbeteren.

De overgang naar kruidenrijk grasland biedt boeren ecologische en economische voordelen. De dieperwortelende mengsels verbeteren de bodemgezondheid. De kortingsregeling van maximaal €150 per hectare maakt het aantrekkelijker voor boeren om over te stappen. Momenteel hebben agrariërs al voor 39 hectare aan kruidenrijk grasland aangevraagd, waarmee de gemeente op schema ligt om het doel van 100 hectare te bereiken.

“Met deze campagne willen we boeren helpen om duurzamer te werken, maar ook bijdragen aan bredere maatschappelijke doelen zoals het verbeteren van de waterkwaliteit en het verhogen van de biodiversiteit. Kruidenrijk grasland trekt meer insecten aan, verbetert de bodemstructuur en zorgt ervoor dat boeren minder afhankelijk worden van kunstmest. Dit is goed voor de boer, het klimaat én de natuur’, aldus Evert Stellingwerf, wethouder gemeente Leeuwarden.

Boeren en natuur

Symen Tamminga, LTO-bestuurder afdeling Ljouwert, benadrukt: “Sommige maatschappelijke opgaven zijn voor ons allemaal. Om de biodiversiteit een boost te geven, is het goed om bij graslandverbetering een gedeelte van de inzaai te doen met kruidenrijke graszaadmengsels. Gemeente Leeuwarden wil hier samen met agrariërs ook een steentje aan bijdragen; wij zijn daar erg blij mee.”

De verwachting is dat in de komende maanden nog meer agrariërs gebruik zullen maken van de regeling.

Afbeelding
19 verenigingen uit Ooststellingwerf vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 2 uur geleden
Afbeelding
Vollemaanwandeling op het Aekingerzand Natuur 6 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 20 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 23 uur geleden
Afbeelding
Met PolliConnect de biodiversiteit rond Natura2000 gebieden in Zuidoost-Friesland verbeteren Natuur 17 sep, 12:00
Afbeelding
12 verenigingen uit Weststellingwerf vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 17 sep, 10:00
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00