De ideeën die leven in Ooststellingwerf zijn nog lang niet op
De ideeën die leven in Ooststellingwerf zijn nog lang niet op Foto: Gemeente Ooststellingwerf

De ideeën die leven in Ooststellingwerf zijn nog lang niet op

Algemeen

Het Fonds besteedt dit jaar € 198.911,- aan maatschappelijke initiatieven in Ooststellingwerf. In totaal gaat het om 14 projecten. Het is initiatiefnemers ook dit jaar gelukt om een divers scala aan ideeën in te dienen, zoals een fitnesspark in Haule en een multifunctioneel centrum in Oosterwolde. 

Mooie initiatieven

Wethouder Esther Verhagen is onder de indruk van de ingediende projecten: ”Juist in deze tijd, waarin de coronamaatregelen veel impact hebben op onze samenleving, is het zo mooi om te zien dat inwoners veel verschillende ideeën hebben om wat voor elkaar te betekenen. En ze ook actie ondernemen om dat idee uit te voeren. De initiatieven die subsidie krijgen uit het fonds zijn stuk voor stuk een verrijking voor de Ooststellingwerfse samenleving en daar hebben we uiteindelijk allemaal belang bij.” 

Kleine en grote projecten

Onder de 14 ingediende projecten die subsidie krijgen, vallen zeven onder de kleine projecten (tot en met €10.000 subsidie) en zeven onder de grote projecten (vanaf €10.000 tot en met €25.000). De onafhankelijke adviescommissie heeft alle projecten punten toegekend op basis van vooraf vastgestelde criteria, waarop de initiatieven zijn gerangschikt. Het college heeft de ranglijst vastgesteld. 

Kleine projecten:

1. Fitness Park Haule, door Plaatselijk Belang Haule (€10.000,-)
2. Top 2000 Synchro Show, door Zwemclub Njord Friesland 1934 (€3,270,-)\
3. Herdenking Rampjaar 1672-1673 / Friese Waterlinie, door Stichting “De Grijpvogel” (€7.000,-)
4. Spellen & Spelen op het Stellingenpad, door Stichting Vrijstaad de Stellingen (€5.000,-)
5. Aanpassen terreinverharding; 2021, door Stichting Scouting “De Biezenhutters” (€2.500,-)
6. Dit zijn wij, Ooststellingwervers, door Stichting Kunstwerf (€3.550,-)
7. Nu of nooit 2021, door Stichting Nobilis (€10.000,-)

Grote projecten:

1. Vernieuwing schoolplein SBO de Kampingerhof, door Stichting Comprox (€25.000,-)
2. Renovatie en upgrading dierweide Oosterwolde, door Stichting De Balhof Oosterwolde (€25.000,-)
3. Op wei nei in duorsume takomst mei perspektyf, door SV Donkerbroek (€15.000,-)

Afbeelding
Beleef de Demo- en Opzetdag voorkampeerliefhebbers op 30 mei Recreatie & Ontspanning 9 minuten geleden
Afbeelding
Zonder ingrijpen straks niet genoeg drinkwater Algemeen 5 uur geleden
Afbeelding
Ontdek hoe breed klassieke muziek kan zijn tijdens Oranjewoud Festival Cultuur 7 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik mis mijn ouders, maar niet op dezelfde manier Column gisteren
Afbeelding
Vrijheid, vertrouwen en vakmanschap: De shows tijdens Paard & Erfgoed blijven je verbazen! Evenement 8 mei, 12:00
Afbeelding
Nationale Beweegweek in Ooststellingwerf Algemeen 8 mei, 10:00
Afbeelding
Hans is Evenementen Eerstehulpverlener bij het Rode Kruis Persoonlijke verhalen 8 mei, 10:00
Afbeelding
Friesland goed vertegenwoordigd bij Popronde 2026 Cultuur 7 mei, 17:00