Afbeelding
Foto: Wies van der Velde

Friso Sneek begroet nieuwe speelsters met Friese oranjekoek

Sport

SNEEK - Het was letterlijk gesneden koek voor de ploeg van Erik Reitsma, want traditioneel werden de nieuwe speelsters op de training onthaald met Friese oranjekoek van Bakker De Haan. Alhoewel de Friese formatie al een paar weken in training is, was de ploeg maandag met alle nieuwelingen voor het eerst compleet. Dus met Kirsten van Leusen die net koud terug is van het WK dames waar ze als international bij Zweden actief was.

Welkom

De Friese oranjekoek is inmiddels een soort welkom voor de nieuwe speelsters die dit jaar deel uitmaken van de landskampioen want Anna Mebus, Bloem van Lier, Wies Smits, Lisa Raymann, Kirsten van Leusen, Annemarije Assink en Rianne Stok mogen naast Geldou de Boer, Rixt van der Wal, Iris Oosterbaan, Maaike Heilig en Annika de Goede proeven hoe het is om bij de Nederlandse kampioen te spelen.

Veel wedstrijden

Een prettige gedachte dat je bij een ploeg speelt die op vele terreinen actief zal zijn. Naast de reguliere competitie spelen de roodhemden in Europees verband en lonkt in december waarschijnlijk weer de Bene Cup. De aftrap van het seizoen zal zijn op zondag 5 oktober wanneer er gestreden wordt om de Supercup. Een prijs die nog hoog op het verlanglistje staat van Erik Reitsma die zijn derde seizoen ingaat en de ambitieuze trainer/coach wil graag met zijn team in de eigen hal met de bokaal op het podium staan. Daarvoor echter is er een aardige “warming up” want op 20 september strijden Friso Sneek, Sudosa Assen, Draisma Dynamo, Apollo 8 en Veracles om de Noord Oost Nederland Cup in de Sneker Sporthal waarbij de thuisclub titelverdediger is.

Afbeelding
Maandag 1 juni ontvangen Friezen het NL-Alert testbericht 112-Nieuws 4 uur geleden
Afbeelding
55% ondernemers controleert KVK-nummer niet en loopt risico op fraude Financieel 7 uur geleden
Afbeelding
Donutdag Leger des Heils Sneek Verhalen uit de buurt 9 uur geleden
Foto: expositie in Fries Museum/ Hester Berkelmans
De Harmonie zoekt Fries creatief talent voor gigantisch nieuw kunstwerk Cultuur 12 uur geleden
Afbeelding
Noord-Nederlands 1-1 Korfbal “Baas fan de Wâlden”: De jaarlijkse korfbal seizoen afsluiter vol actie en gezelligheid Sport 20 mei, 15:00
Afbeelding
Jeugdige volleyballers genieten van eerste editie Setup Sneek-Fryslân Volleybalkamp Sport 18 mei, 11:11
Afbeelding
FJFO presenteert concertavond ‘FJFO & Freonen’ Evenement 15 mei, 12:00
Afbeelding
Vechtpartij bij voetbalclub Waterpoort Boys, politie massaal aanwezig 112-Nieuws 15 mei, 10:00