Afbeelding

Bijzondere herbeleving van de Elfstedentocht van 1985

Algemeen

FRIESLAND - It sil heve. Met drie kernachtige Friese woorden maakte Nederland zich veertig jaar geleden op voor de eerste Elfstedentocht sinds de legendarische tocht van 1963. Nederland verkeerde die dagen in 1985 massaal in extase. Het publiek trok in groten getale naar Friesland of zat aan de buis gekluisterd om de tocht der tochten te volgen.

Komende vrijdag, 21 februari, exact veertig jaar na die Elfstedentocht, zendt de NOS deze bijzondere dag in 1985 integraal uit. Op NPO Extra (kanaal 81), NOS.nl, de NOS-app en de televisie-app NOS Live (Ziggo kanaal 160). Liefhebbers kunnen de tocht opnieuw beleven, alsof ze er live bij zijn.

De livestream begint om 06.30 uur met de start en de eerste 45 minuten van de tocht. Omdat er destijds geen beelden zijn vastgelegd tussen 05.45 en 07.15 uur, wordt na 45 minuten een sprong in de tijd gemaakt. Vanaf 07.15 uur loopt de uitzending weer synchroon met de beelden van veertig jaar geleden. Rond 12.00 uur bereiken de eerste schaatsers de finish, en de uitzending duurt tot 17.30 uur.

Elfstedentocht van 1985

Live te zien op NOS.nl, NOS-app, NOS Live (Ziggo kanaal 160) en NPO Extra (kanaal 81).

Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 4 mei, 19:45
Afbeelding
Gastdames VC Sneek uitgebreid in zonnetje gezet Sport 4 mei, 17:00
Afbeelding
Oppenhuizerweg Sneek wordt deels 30 km/u-zone Algemeen 29 apr, 12:00
Afbeelding
De verborgen prijs van social media Zorg & Welzijn 27 apr, 08:00
Afbeelding
Kunstenaar Rein de Vries voelt zich verbonden met de toekomst van de mensheid Cultuur 26 apr, 15:00
Afbeelding
Succesvolle tentoonstelling ‘Wat Overblijft’ verlengd t/m 23 augustus Evenement 24 apr, 18:00
Afbeelding
Groenedijk vanaf 18 mei opnieuw afgesloten voor werkzaamheden Algemeen 24 apr, 15:00
Afbeelding
Open Dag & start jubileumexpositie in Fries Landbouwmuseum Evenement 23 apr, 10:00