Afbeelding
Foto: Ingrid Bos

Duitse schrijfster Lea-Lina op bezoek in Waskemeer

Educatie

WASKEMEER - Op dinsdag 11 november was er een gast in de les Duits van klas 4. Dit was de Duitse schrijfster Lea-Lina Oppermann, die het boek ‘Was wir dachten, was wir taten’ heeft geschreven. Op dit moment is zij al met haar derde boek bezig en is zij een bekende schrijfster in Duitsland. Oppermann is nog maar 27 jaar. Haar eerste boeken publiceerde ze al toen ze 17 was.

Zij bracht een bezoek in het kader van ‘Goethe- Lesereisen’ in Nederland. Ze was op een reis door Nederland, waarbij ze onder andere Haarlem en Amsterdam aandeed, maar dus ook onze school in Waskemeer.

Foto: Rik Berends  

In de les heeft zij voorgelezen uit haar boek en heeft ze vragen van de leerlingen beantwoord over het leven en werken als schrijfster. Na afloop was er ‘Kaffee mit Kuchen’ en gingen verschillende leerlingen ook nog met haar op de foto. Docente Ingrid Bos: ‘De leerlingen waren geïnteresseerd en hebben een handtekening in het boekje gevraagd.’

Lezen wordt in Waskemeer heel belangrijk gevonden. Zo krijgen leerlingen iedere les Nederlands de kans om het eerste deel van de les te lezen. Daarnaast besteden ook veel andere vakken aandacht aan lezen.

Afbeelding
SV Haulerwijk: ‘Ik wil voetballen met een plan’ Sport 1 uur geleden
Afbeelding
Locatievoorstelling De Kloof gaat op 9 oktober in première Cultuur 4 uur geleden
Afbeelding
De kringloop als schatkist voor je interieur Duurzaamheid 6 uur geleden
Afbeelding
Maar liefst twintig theatervoorstellingen exclusief in Gorredijk! Cultuur 8 uur geleden
Afbeelding
Negen nieuwe koopappartementen aan Herenweg in Donkerbroek Wonen 22 uur geleden
Afbeelding
SV Olyphia wil opnieuw bovenin meedoen Sport gisteren
Afbeelding
Zakkaartje helpt zorgverleners Licht Verstandelijke Beperking herkennen Zorg & Welzijn 3 okt, 12:00
Afbeelding
Geweldig nieuws! Golfpark de Hildenberg krijgt nummer 1 notering! Sport 3 okt, 10:00