Afbeelding
Foto: Joke van der Lei

Beleef de langste dag in het Drents-Friese Wold

Natuur

ELSLOO - Op zondag 21 juni organiseert Staatsbosbeheer een bijzondere avondwandeling op het Aekingerzand, een midzomerwandeling.

De wandeling begint om 21.00 uur en duurt ongeveer 2 uur. Tijdens deze wandeling loop je over de uitgestrekte zandverstuiving het Aekingerzand, de grootste van Noord-Nederland.

Vier het begin van de zomer

Midzomer: het moment waarop de zon op het noordelijk halfrond haar hoogste punt bereikt. De dag waarop dit gebeurt is daarmee de langste dag van het jaar én markeert het begin van de zomer. Tijdens deze wandeling in het “gouden uur”, het uur voor zonsondergang, zie je de kleuren veranderen en de schaduwen langer worden. Na zonsondergang lijken de kleuren langzaam te verdwijnen, dit wordt het blauwe uur genoemd.

Deze wandeling is een bijzondere belevenis licht en donker. Ook het moment van de dag dat de dag-actieve dieren plaats maken voor die van de nacht.

Nachtzwaluwen

In deze tijd van het jaar is er een bijzondere vogel actief op het Aekingerzand; de nachtzwaluw!

De nachtzwaluw is een zeldzame vogel die in de schemering actief wordt. Overdag kan hij vertrouwen op zijn geweldige schutkleur en zul je hem vrijwel nooit zien zitten. Maar ’s avonds, tijdens de baltsvlucht kun je zijn ratelende roep horen en soms ook vleugelklappen.

De vogel broedt op de grond, verborgen tussen de heidestruiken. Daarom is het ook van belang om op de paden te blijven, zodat deze grondbroeders niet worden verstoord.

Informatie in het kort

Datum: Zondag 21 juni 2026
Tijd: 21.00-23.00 uur
Start: Parkeerplaats Aekingerzand, Canada 1, Elsloo (weg Appelscha naar Wateren)
Kosten: €10,00 kind t/m 12 jaar €7,00
Vooraf aanmelden: www.staatsbosbeheer.nl/langstedagdrentsfriesewold

Voor meer informatie en overige activiteiten kun je kijken op www.staatsbosbeheer.nl/DrentsFrieseWold of www.facebook.com/staatsbosbeheerdrentsfriesewold

Afbeelding
Vollemaanwandeling op het Aekingerzand Natuur 2 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 16 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
Met PolliConnect de biodiversiteit rond Natura2000 gebieden in Zuidoost-Friesland verbeteren Natuur 22 uur geleden
Afbeelding
12 verenigingen uit Weststellingwerf vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport gisteren
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00
Groep 8-leerkrachten van Comprix en docenten van Terra Wolvega starten gezamenlijk met het traject voor onderzoekend leren. Tijdens de bijeenkomst luisteren zij naar de plannen en bespreken zij hoe PO en VO samen kinderen kunnen voorbereiden op de toekomst.
Basisscholen Comprix Wolvega en Terra Wolvega bundelen krachten voor onderzoekend leren Educatie 15 sep, 15:00