Mark Bosma op de bank bij Leeuwarder Zwaluwen in 2015.
Mark Bosma op de bank bij Leeuwarder Zwaluwen in 2015. Foto: Henk Jan Dijks / Dijksmedia

Mark Bosma stopt als hoofdtrainer bij Be Quick Dokkum

Sport

Mark Bosma is na dit seizoen geen hoofdtrainer meer bij Be Quick Dokkum. Ondanks de goede resultaten en de binding met de club, heeft Bosma besloten om zijn contract niet te verlengen. Hij neemt een sabbatical van het voetbal. 

Spelers en bestuur wilden van Be Quick wilden graag met Bosma verder, maar Bosma voelt te weinig motivatie om na dit seizoen te gaan. Op de site van Be Quick geeft hij uitleg: “De pandemie en de maatregelen hebben invloed op mijn motivatie. Vorig seizoen werd snel afgebroken en dan je train wel en dan weer niet, en soms in twee- of viertallen. Ik heb daar wel moeite mee. Het heeft me aan het denken gezet. Ik werk al heel lang als trainer in de voetballerij. Ik wil nu tijd om te beraden wat mijn volgende stap en werkzaamheden zijn.”

De beslissing staat dus los van Be Quick. “Ik heb het hier echt uitstekend naar mijn zin. De spelersgroep, de staf, ik heb echt een goede click met de mensen en de club. De voorzieningen zijn hier ook top. Ik kan iedere trainer deze club aanraden.Dat maakte voor mij de beslissing ook heel moeilijk. Maar als ik iets doe, moet het met volle 100% overtuiging. Het is nu tijd voor wat anders”, schrijft de club op haar website. 

Acht promoties en nul degradaties

De trainer uit Mantgum heeft een succesvolle trainerscarrière achter de rug. Voorafgaand aan zijn periode bij Be Quick Dokkum, was Bosma hoofdtrainer bij: ‘t Fean ’58, FVC, Leeuwarder Zwaluwen, Waterpoort Boys, FC Wolvega en LAC Frisia 1883. Hij promoveerde maar liefst acht keer en degradeerde nog nooit. 

Het seizoen mooi afsluiten

Bosma is van doel om het seizoen mooi af te sluiten bij Be Quick. Hij schrijft op de website: “We hebben al echt mooie stappen gezet. We hebben pech met blessures, maar andere jongens krijgen hierdoor een kans en zij vullen het uitstekend in. Deze groep kan zich nog goed door ontwikkelen en wie weet wat we nog kunnen bereiken op de ranglijst.”

Afbeelding
Nieuw verschenen bij Afûk: ‘Viva La Vis’ van Eppie Dam (1953-2026) met prachtige illustraties van Yke Reeder. Recreatie & Ontspanning 20 uur geleden
Hedwig Bolt aan de start van de 5K open water.
Hedwig Bolt maakt indruk bij EK Open Water met sterk debuut in de Seine Sport 22 uur geleden
Afbeelding
Kruispunt Merodestraat - Willem Lodewijkstraat 6 weken afgesloten voor doorgaand verkeer Verhalen uit de buurt 4 aug, 15:00
Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 3 aug, 17:00
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 3 aug, 12:00
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00