De teller van de vaccinatie actie Fryslân foar Rwanda staat op dit moment op vijfduizend euro
De teller van de vaccinatie actie Fryslân foar Rwanda staat op dit moment op vijfduizend euro Foto: Friese PKN-kerken

Vaccinatie-actie `Fryslân foar Rwanda` levert nu al vijfduizend euro op

Samenleving

FRIESLAND - De actie van Friese Protestantse Kerken voor vaccineren in Rwanda heeft tot op dit moment vijfduizend euro opgeleverd. Het project heet `Wij een vaccinatie, zij onze hulp`.

In de maand april werd door de Friese Protestantse Kerken van Nederland de actie gestart: `Wij een vaccin, zij onze hulp`. De Friese PKN maakt zich al enkele jaren sterk voor Rwanda samen met Kerk in Actie en noemt het project `Fryslan foar Rwanda` (www.kerkinactie.nl)

Het idee van de Friese actie was dat iedereen die een vaccinatie ontvangt, een donatie van 5 euro overmaakt op de actierekening van Kerk in Actie. De actie loopt dus totdat iedereen die dat wil in Nederland is gevaccineerd.

Nu ook hulp voor andere landen

Tot 7 mei 2021 werd er al 5.000 euro ontvangen voor dit doel en inmiddels is ook Giro555 gestart met dezelfde vraag aan gevaccineerden, maar dan gaat het over allerlei landen in de wereld, waar het nu het meest nodig is. Denk daarbij aan India of Brazilië en nog veel meer landen. 

Ook 23 mei j.l. werd door de RK Parochie en de PKN gemeente in Franeker gecollecteerd voor dit doel. Boodschap is: de actie gaat nog steeds doorJe kunt de vijf euro storten op Giro555 of jegift overmaken op rekeningnr. NL89 ABNA 0457 457 457 t.n.v. Kerk in Actie te Utrecht, o.v.v. Fryslân foar Rwanda.

Afbeelding
Maandag 1 juni ontvangen Friezen het NL-Alert testbericht 112-Nieuws 10 uur geleden
Afbeelding
Felle brand verwoest camper in Leeuwarden 112-Nieuws 12 uur geleden
Afbeelding
55% ondernemers controleert KVK-nummer niet en loopt risico op fraude Financieel 13 uur geleden
Afbeelding
Gemeente Leeuwarden sluit collegeperiode af met goede resultaten, financiële druk neemt toe Financieel 16 uur geleden
Foto: expositie in Fries Museum/ Hester Berkelmans
De Harmonie zoekt Fries creatief talent voor gigantisch nieuw kunstwerk Cultuur 18 uur geleden
Afbeelding
Tentoonstelling ‘Tonny in de Oriënt. Kunstwerken van Tonny Holsbergen’ in de balkonkamer van Gemeentemuseum het Hannemahuis, Harlingen Algemeen 20 mei, 18:00
Afbeelding
IKC De Kinderkoepel organiseert ‘Ervaar de sfeer week’ Algemeen 20 mei, 12:00
Afbeelding
Gemeente Leeuwarden kiest winnend ontwerp voor speel- en ontmoetingsplek bij de Waag Verhalen uit de buurt 20 mei, 08:00