Afbeelding
Foto: Maurice Hamming

Spectaculair Waterfront Festival trapt Muzyksimmer succesvol af

Evenement

FRIESLAND – De eerste editie van het Waterfront Festival op zondag 31 mei is een groot succes gebleken en vormt een veelbelovende aftrap van Muzyksimmer. Met een gevarieerd programma op en aan het water wist het festival de hele dag door bezoekers te trekken en biedt het een sterk uitgangspunt voor toekomstige edities.

Overdag genoten vele fietsers en bootliefhebbers van live muziek op verschillende locaties, waaronder WSV Drachten-Veenhoop, Hotel-Restaurant Ie-Sicht, Watersportvereniging Oudega en de Parkhaven in Drachten. Optredens van onder anderen RE-MEMBER, Stallion Bluesrock, Les Petits Jouers en REmake zorgden voor een ontspannen en gezellige sfeer. Bigband Drachten sloot het dagprogramma swingend af.

Het absolute hoogtepunt volgde in de avond tijdens het Havenconcert aan het Moleneind in Drachten, dat meer dan 1.000 bezoekers trok. Onder begeleiding van het Noord Nederlands Jeugd Orkest (NNJO) genoten zij van indrukwekkende optredens van Emma Kok en Jamai Loman. MAYTE verzorgde een eigen optreden en reageerde enthousiast: “Dit was te gek!”

Foto: Maurice Hamming
Foto: Maurice Hamming

Ook lokaal talent kreeg een prominente plek: Nynke Rietveld, Rosalie Pilgram en Waylon Elzer voegden samen met het orkest een frisse en veelbelovende dimensie toe aan de avond.

De reacties van publiek en artiesten waren zeer positief. Het Havenconcert werd ervaren als indrukwekkend en sfeervol, met veel waardering voor zowel de gevestigde namen als het jeugdorkest en de lokale talenten.

De organisatie kijkt dan ook met trots terug op deze eerste editie. Het Waterfront Festival heeft laten zien hoe muziek, water en ontmoeting op een natuurlijke manier samenkomen in Drachten-Smallingerland. Het festival nodigt bewoners en bezoekers uit om eropuit te gaan, het waterfront te verkennen en de omgeving op een nieuwe manier te beleven. Door de combinatie van muziek en de unieke ligging aan het water ontstaat een laagdrempelige en inspirerende sfeer die mensen samenbrengt en nieuwsgierig maakt naar meer. Een concept dat zich uitstekend leent voor verdere groei in de komende jaren.

Het Waterfront Festival werd georganiseerd door Elzer Producties en Platform Gastvrij Smallingerland.

V.l.n.r.: Brent, Roan, Jannes en Rudi.
ASBEST brengt eerste album uit Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Je kind op zwemles? Kies bewust! Sport 16 okt, 08:00
Afbeelding
Extra lezing en boekpresentatie door Ahmed Aboutaleb bij Dorpskerk Huizum Evenement 15 okt, 17:00
Afbeelding
Geen treinen van en naar Leeuwarden door schade aan spoorviaduct bij Grou 112-Nieuws 15 okt, 16:55
Gerdien is het allerliefst lekker bezig in huis.
Meer kleur in je interieur? Gerdien van Mevrouwstyling deelt haar tips Wonen 15 okt, 15:00
Afbeelding
Leeuwarder Zwaluwen 1 begint goed aan een nieuw seizoen: ‘We gaan volle bak voor de promotie’ Sport 15 okt, 08:00
De moestuin van Dorpsgaard Genhout, de winnaar van de Gouden Pit 2025.
Bewonersinitiatieven kunnen nu inschrijven voor Kern met Pit Recreatie & Ontspanning 14 okt, 17:00
Hannie Terpstra, verpleegkundig specialist bij Synaeda.
ADHD bij meisjes minder vaak herkend: ‘Hoe meisjes met ADHD hun innerlijke onrust uiten is vaak minder storend’ Gezondheid 14 okt, 15:00