Afbeelding

Expositie Iraanse kunstenares bij Poespas belicht veiligheid van vrouwen

Cultuur

LEEUWARDEN – Van 11 september t/m 4 november 2025 is in de Noordvlietzaal achter Kattencafé Poespas de expositie van de Iraanse kunstenaar Maryam Montakhabi te zien. De tentoonstelling draait om een indringend thema: de veiligheid van vrouwen in de stad, vooral ’s nachts. Rondomzorg, de organisatie achter dagbestedingslocatie Kattencafé Poespas, initieerde de expositie. Dankzij de subsidie Makers Kunst & Cultuur van de gemeente Leeuwarden is het mogelijk om het werk van Montakhabi naar een breed publiek te brengen. 

Over de kunstenares

Maryam Montakhabi (43) komt oorspronkelijk uit Iran en woont sinds kort in Leeuwarden. Naast haar werk als architect is schilderen al jaren een onmisbaar deel van haar leven. Met acryl op doek vangt zij gevoelens en persoonlijke verhalen in krachtige beelden. In haar doeken overheerst zwart, als symbool voor de nacht, in contrast met felle kleuren die kracht en hoop verbeelden. “Waar vrouwen ook wonen in de wereld, ze verdienen het om zich elke seconde veilig te voelen. Die boodschap wil ik met mijn werk delen,” aldus Montakhabi. 

Kunst, zorg en samenleving verbonden

Met de expositie onderstreept Rondomzorg hoe kunst en cultuur kunnen bijdragen aan ontmoeting en verbinding. Kattencafé Poespas is niet alleen een plek voor bezoekers om te genieten van koffie en katten, maar ook een dagbestedingslocatie voor mensen met een zorgvraag. Door kunst een plek te geven in de Noordvlietzaal achter het café, ontstaat een waardevolle combinatie van zorg, creativiteit en samenleving. 

Praktische informatie 

De expositie van Maryam Montakhabi is te zien van 11 september t/m 4 november 2025. 

  • Locatie: Noordvlietzaal, achter Kattencafé Poespas, Noordvliet 47, Leeuwarden 
  • Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10:00 – 16:00 uur 

Meer werk van de kunstenares vind je via haar Instagrampagina: @meria.mont

Afbeelding
ANBO-PCOB helpt Leeuwarders op weg met Leefcirkels Educatie 4 uur geleden
Afbeelding
Stadsklooster Leeuwarden geeft eeuwenoude plek hernieuwde betekenis voor de stad Evenement 6 uur geleden
Afbeelding
Route Wad een Kunst, kunstenaars tonen liefde voor het Wad Cultuur 8 uur geleden
Marije de Lange, Henk van der Veer, Gabrielle Terpstra, Martsje de Jong, Gerard de Jong en Johan Veenstra.
Feestlike oanbieding en optredens Kadoboek ‘Seis Ses Zesse Ses’ Fryske Boekewike Cultuur 22 uur geleden
Afbeelding
Eerste paal van nieuwe Peakz Padel Club Leeuwarden in de grond Sport gisteren
Afbeelding
De Kanselarij en Huis Van Eysinga in Leeuwarden openen hun deuren voor cultureel festival Hendricks Karavaan Cultuur 27 aug, 11:44
Afbeelding
Friese voedselbossen openen op 5 september hun poorten Natuur 27 aug, 10:00
Afbeelding
Grote brand in leegstaand monumentaal pand Jelsum 112-Nieuws 27 aug, 09:01