Afbeelding
Foto: Lucas Kemper

Uit in Huis middelpunt van Leeuwarder cultuurfeest

Cultuur

LEEUWARDEN - Met ruim 75 uitjes is er bij de aftrap van het culturele jaar zaterdag 14 september genoeg te doen. Het lukte DOLCI, de organisatie van Uit in Huis, om tussen 12.00 en 17.00 uur veel deuren in de Friese hoofdstad te openen. Meer dan 50 cultuurorganisaties doen mee en laten het publiek gratis voorproeven van hun nieuwe programma’s.

In een oplage van 55.000 exemplaren ontvangen inwoners van de gemeente Leeuwarden woensdag 11 september een uitgebreide festivalkrant in de bus. Hierin staan het volledige programma, een blokkenschema en een plattegrond.

Uit in Huis zocht en vond opnieuw de samenwerking met Open Monumentendag en het internationale Shantyfestival. Er varen de hele middag pramen door de grachten die het publiek vanaf vier opstapplaatsen naar de uitjes brengen. Ook pendelt een Amerikaanse schoolbus tussen het Wilhelminaplein en Fries Landbouwmuseum.

Om in de sfeer te komen van Uit in Huis is het concert tegenover het terras van Proefverlof (Blokhuispoort) op vrijdag 13 september zeer de moeite waard. Op het Zuidergrachtconcert treden vanavond 21.00 uur onder anderen The Beatles Sessions, Charly Luske, ABBA The Music, Cesar Zuiderwijk en Denise Rivera op. De volgende dag trapt Uit in Huis het culturele jaar af. De dag wordt ‘s avonds opnieuw afgesloten aan de Zuidergracht met een concertprogramma van De Harmonie.

Over DOLCI

Uit in Huis is een initiatief van de DOLCI, een netwerk van de volgende Leeuwarder culturele instellingen: Afûk, dbieb, Film in Friesland (Slieker Film, Noordelijk Film Festival, Fries Film en Audio Archief), de Popfabryk, Fries Museum, Friesland Pop, Fryske Akademy, Historisch Centrum Leeuwarden, Ivgi&Greben, Keramiekmuseum Princessehof, Keunstwurk, Kunstkade, Meeuw Jonge Theatermakers, Natuurmuseum Fryslân, Neushoorn, Pier21, Stadsschouwburg de Harmonie, Tresoar, Tryater, LF2028, Landbouwmuseum, Kunstacademie Friesland, VHDG en Waddenacademie.

Afbeelding
Workshop Vlinders en libellen: leren kijken, herkennen en tellen Natuur 17 uur geleden
Fernanda en Jelte hebben een presentje overhandigd aan Marie José en haar moeder.
Energiebank Fryslân helpt mensen met verduurzamen Duurzaamheid 23 uur geleden
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 20 jun, 08:00
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 19 jun, 18:00
Afbeelding
Succesvolle actiedag levert een fantastisch bedrag op voor MAF Educatie 19 jun, 15:00
Afbeelding
Tryater haalt applaus van herkenning bij De oare kant Cultuur 19 jun, 12:00
Afbeelding
Doppio viert de start van de zomer met gratis ijskoffie Culinair 19 jun, 10:00
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 19 jun, 08:00