Afbeelding
Foto: Ruben van Vliet

Leen een mens tijdens bevrijdingsfestival fryslân

Algemeen

LEEUWARDEN - Leen een mens tijdens bevrijdingsfestival Fryslân Op donderdag 5 mei organiseert het Fries Verzetsmuseum in samenwerking met Keramiekmuseum Princessehof de Living Library. Wandel van 13.30 tot 17.00 uur gratis de tuin van het Princessehof binnen en leen een levend boek; mensen met interessante en opmerkelijke verhalen. Bijvoorbeeld omdat ze als soldaat hebben gevochten in een oorlog, of omdat ze autistisch zijn, of opgegroeid in een gezin dat in de Tweede Wereldoorlog met de Duitsers sympathiseerden. In de Living Library gaan deelnemers met hun boek in gesprek over hun vooroordelen en onderzoeken samen overeenkomsten en verschillen. Ook kunnen bezoekers gratis hun dorst lessen in de tuin van het Princessehof. In de Aandachtsschenkerij wordt niet alleen thee geschonken, maar ook aandacht. Aanmelden is niet nodig.

Net als in een bibliotheek leent de Living Library boeken uit; menselijke boeken. Ga met ze in gesprek over je vooroordelen en onderzoek overeenkomsten en verschillen. Vragen mag, maar antwoorden is niet verplicht. De persoonlijke gesprekken resulteren vaak in wederzijds begrip en empathie. Vooroordelen worden kleiner of verdwijnen zelfs. Een aantal van deze menselijke boeken zijn onderdeel van de tentoonstelling Vrijheid Nu in het Fries Verzetsmuseum. De Living Library is onderdeel van Bevrijdingsfestival Fryslân.

Naast de Living Library kunnen bezoekers van Bevrijdingsfestival Fryslân gratis hun dorst lessen in de tuin van het Princessehof. Hier wordt niet alleen thee maar ook aandacht geschonken. Bezoekers zijn van harte welkom voor een praatje en voor oprechte interesse.

Living library

Living Library NL is een organisatie die zich inzet om stigmatisering tegen te gaan. Zij organiseren verschillende edities door het hele land. De Living Library is een beproefd concept van Deense oorsprong, dat mensen met elkaar in contact brengt om zo vooroordelen te onderzoeken en tegen te gaan. Net als in een gewone bibliotheek waar boeken toegang geven tot onbekende werelden, biedt de Living Library bezoekers ook de mogelijkheid in de belevingswereld van een ander te stappen. Op een hele simpele manier: door onbevangen met elkaar in gesprek te gaan. Kijk voor meer informatie op www.livinglibrary.nl.

Afbeelding
Nieuw verschenen bij Afûk: ‘Viva La Vis’ van Eppie Dam (1953-2026) met prachtige illustraties van Yke Reeder. Recreatie & Ontspanning 20 uur geleden
Hedwig Bolt aan de start van de 5K open water.
Hedwig Bolt maakt indruk bij EK Open Water met sterk debuut in de Seine Sport 22 uur geleden
Afbeelding
Kruispunt Merodestraat - Willem Lodewijkstraat 6 weken afgesloten voor doorgaand verkeer Verhalen uit de buurt 4 aug, 15:00
Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 3 aug, 17:00
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 3 aug, 12:00
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00