Afbeelding

‘Groener beloont’ subsidies verlengd tot en met 2029

Politiek

HEERENVEEN - Inwoners en bedrijven in de gemeente Heerenveen kunnen ook de komende jaren subsidie aanvragen voor de aanleg van meer groen en het opvangen van regenwater. De gemeente heeft de regeling verlengd tot en met 2029. Met deze regeling kunnen inwoners maatregelen nemen om hun tuin of dak groener te maken, wateroverlast te verminderen en de biodiversiteit te versterken. Nieuw dit jaar is de regeling voor de aanplant van bomen. 

“Groen is geen luxe, maar een noodzakelijke investering in onze leefomgeving,” aldus wethouder Gerrie Rozema. “Met deze subsidieregeling maken we het voor inwoners en ondernemers concreet en haalbaar om zelf bij te dragen aan een klimaatbestendige gemeente. Elke groene tuin, elk groen dak en elke nieuw aangeplante boom draagt bij aan betere wateropvang, meer biodiversiteit en een prettiger woon- en werkklimaat. Zo bouwen we samen aan een duurzame en toekomstgerichte gemeente.” 

Nieuwe maatregel

Het aanplanten van bomen is een nieuwe maatregel binnen de subsidieregeling Groener beloont. Bomen dragen bij aan het verminderen van hittestress, het vasthouden van regenwater en het versterken van de biodiversiteit. Er kan voor maximaal 3 bomen subsidie worden aangevraagd. Alleen bomen die op de door de gemeente vastgestelde positieve bomenlijst staan, komen in aanmerking voor subsidie.

Zeven subsidiemaatregelen voor bedrijven en particulieren bestaande bouw

In totaal kunnen inwoners en bedrijven nu subsidie aanvragen voor zeven soorten maatregelen: 

  • Aanplant van bomen  
  • Aanleg van een groen dak 
  • Aanleg van groene wanden met infiltratiesysteem 
  • Aanleg regenwatergebruik-installatie 
  • Verharding vervangen door groen of waterdoorlatende verharding 
  • Afkoppelen van de regenpijp van het riool 
  • Aansluiten regenton, regenwater opvang- of infiltratiemodule 

Succesvolle regeling

De subsidieregeling heeft zich de afgelopen jaren bewezen als succesvol. In 2025 werden maar liefst 83 subsidies toegekend, wat de duidelijke behoefte aangeeft. Tegelijk dragen de maatregelen aantoonbaar bij aan de doelstellingen voor klimaatadaptatie en biodiversiteit. Om dit voort te zetten, stelt de gemeente de komende jaren jaarlijks
€ 86.000 beschikbaar. Het subsidiebedrag verschilt per maatregel. Zo kunnen inwoners voor een groen dak of groene wand tot € 11.500,- ontvangen, en voor de aanplant van een boom maximaal € 50,- per boom.

Meer informatie

Inwoners en ondernemers die willen weten welke maatregelen mogelijk zijn, welke voorwaarden gelden en hoe zij een aanvraag kunnen indienen, vinden alle informatie op www.eenvooreengroener.nl/groener-beloont.   

Afbeelding
‘Groener beloont’ subsidies verlengd tot en met 2029 Politiek 1 uur geleden
Afbeelding
Natuurbrand tijdig geblust in Oranjewoud 112-Nieuws 22 uur geleden
Afbeelding
Eric Corton opnieuw met monoloog over dementie in het theater Cultuur 28 apr, 17:00
Afbeelding
Ontdek AI in de praktijk tijdens interactieve workshop in de Bibliotheek Evenement 28 apr, 15:00
Afbeelding
Stroffelstienen gepoetst door Scouting Polaris Heerenveen Historie 28 apr, 12:00
Afbeelding
t Hummelhûs organiseert opnieuw sfeervolle Lentefair in Oudehorne Evenement 28 apr, 10:00
Afbeelding
De verborgen prijs van social media Zorg & Welzijn 27 apr, 08:00
Afbeelding
Kunstenaar Rein de Vries voelt zich verbonden met de toekomst van de mensheid Cultuur 26 apr, 15:00