
12 juli Swipedei in Joure
SportJOURE - Op vrijdag 12 juli rond de klok van 5 uur klinkt weer het start vrij voor de eerste koers op de grasbaan in Joure. Het draven met paarden is al eeuwen oud. In 1554 zo vermelden oude bronnen werd er al gestreden om een zilveren zweep. Zo oud is de drafsport dus al. Op de drafbaan in Joure worden al vanaf 1928 draverijen gehouden. Het is een drukbezocht evenement waarbij altijd een geweldige sfeer heerst. Vraag een ervaren koersbezoeker welke meeting hij beslist niet wil missen en grote kans dat de Swipedei meeting in Joure het antwoord is! Het hoofdnummer van de dag is de strijd om de “Gouden Swipe”. Hierin strijden 10 talentvolle amatrices om een van de meest begeerde prijzen van het jaar. Topamatrice en kampioene Hiltje Tjalsma won de Gouden Swipe al acht maal, zou er dit jaar een negende bijkomen?
Maar niet alleen de hiervoor speciaal gefokte harddravers komen in aktie, ook zijn er maar liefst 2 koersen voor Friese paarden: Een koers voor Friese paarden “onder de man” (monte), en een aangespannen draverij. Hierbij zit de berijder ( pikeur ) achter het paard op een karretje (sulky). Ook de kleintjes komen aan bod want er is een heuse ponykoers voor de toekomstige pikeurs. De wedomzet op de Swipedei meeting behoort tot de hoogste omzetten van Nederland. Dit betekend dat een gokje wagen erg interessant kan zijn! U bent verzekerd van hoge uitbetalingen en veel bezoekers verlaten de baan dan ook met een goed gevulde portemonnee!
![]()
Natuurlijk wordt ook de inwendige mens op deze topdag niet vergeten. Er zijn diverse gelegenheden om een hapje te eten of te drinken. Voor een entreeprijs van slechts € 5,- (tot 16 jaar gratis) bent u verzekerd van een middag en avond vol spanning en plezier. Na afloop van de koersen is er muziek en gaat het feest nog even door. Dus graag tot ziens op vrijdag 12 juli, eerste koers start om 17.00 uur.
Drafbaan Joure
Harddraversweg 59 Joure



















