Afbeelding

Weerman Piet Paulusma (65) overleden aan de gevolgen van kanker

Algemeen

Piet Paulusma is zondagmiddag op 65-jarige leeftijd overleden. Frieslands bekendste weerman overleed in het ziekenhuis van Leeuwarden aan de gevolgen van kanker.

Paulusma was al geruime tijd ziek, maar wilde dit niet bekendmaken. Donderdag presenteerde de weerman voor het laatst namens Omrop Fryslân op de televisie en vrijdag was hij nog te horen op de radio. In een verklaring van Omroep MAX staat dat Paulusma de laatste dagen hard achteruit ging.

Dankzij Paulusma kent heel Nederland een beetje Fries. Zijn ‘Oant moarn’, de vaste afsluiter van zijn tv-berichten, staat gegrift in het collectieve geheugen. De groet klonk 23 jaar lang dagelijks op SBS6 en later bij Omroep MAX.

Paulusma begon zijn carrière als weerman in 1985 bij Omrop Fryslân. Sinds september 1996 bracht hij voor SBS6 dagelijks Piets Weer vanaf diverse locaties in het land. Na 23 jaar nam SBS afscheid van de Fries, omdat de zender het tijd vond voor iets nieuws.

Paulusma stapte vervolgens over naar Omroep MAX, waar zijn weerbericht op 1 januari 2020 voor het eerst te zien was. De weerman maakte dagelijks een item voor het programma. Verder was Paulusma tweemaal per dag te horen op NPO Radio 5.

In januari van dit jaar werd Paulusma benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau wegens zijn inzet voor Friesland en talloze goede doelen. Hij werd drie keer uitgeroepen tot populairste weerman van het jaar.

Afbeelding
Youth Design zet jong talent in de spotlights in Drachten Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Regionale cast brengt The Addams Family naar Jubbega Algemeen 15 uur geleden
Afbeelding
Kabouterdag in Leeuwarden Recreatie & Ontspanning 4 jun, 18:00
Afbeelding
Moestuincoaches gezocht voor scholen in Noord-Nederland Natuur 4 jun, 15:00
Titanick met FIREBIRDS
Ondernemersfonds Drachten viert officiële start met spectaculaire openingsavond voorafgaand aan Simmerdeis Verhalen uit de buurt 4 jun, 12:00
Afbeelding
Ruim 4 op de 10 Friezen onderschat suikerinname fors Gezondheid 4 jun, 10:00
Afbeelding
Voorzitter Aero Club Drachten: ‘Radiografisch vliegen is voor ons pure passie’ Sport 4 jun, 08:00
Afbeelding
Gebaren leren tussen de dieren: nieuwe route op De Naturij Algemeen 3 jun, 15:00