Afbeelding
Foto: BTBmedia

Dode en meerdere gewonden na landing luchtballon

112-Nieuws

DE HOEVE – Een avondvlucht met de grootste passagiersluchtballon van Nederland is dinsdag tragisch geëindigd in een weiland aan de IJkenweg bij De Hoeve. De ballon, met registratie PH-GPH en plaats voor maximaal 32 passagiers, was kort daarvoor opgestegen vanuit Joure. 

Tijdens de landing ging het mis. De ballon stuiterde bij het neerkomen door het weiland, waarbij meerdere inzittenden uit de mand vielen. Zes mensen raakten gewond, onder wie zwaargewonden, en één persoon kwam om het leven. Hulpdiensten rukten massaal uit. 

Ambulances vervoerden de zwaargewonden naar ziekenhuizen, terwijl andere passagiers met een bus naar een opvanglocatie werden gebracht. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. De afdeling Luchtvaart van de politie is ter plaatse een uitgebreid onderzoek gestart om de toedracht te achterhalen. 

Afbeelding
Iris Kroes bewijst: er is leven na The Voice Cultuur 4 uur geleden
De gids nam de ondernemers mee naar buiten voor de bijzondere kenmerken in de regio.
Accommodaties uit Ooststellingwerf ambassadeurs voor Koloniën van Weldadigheid Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
College B&W positief over woningbouwplannen in Oldeholtpade Wonen gisteren
Afbeelding
Wildplukken in het Drents-Friese Wold Natuur 22 jun, 10:00
Afbeelding
‘Sportiviteit en gezelligheid gaan hand in hand’ Verenigingen 22 jun, 08:00
Afbeelding
Achtervolgd maar nooit achterhaald, springlevend en recht uit de film, voor je, op het podium Evenement 21 jun, 10:00
Afbeelding
Korfbalclubs bundelen krachten in Weststellingwerf Sport 20 jun, 10:00
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 20 jun, 08:00