Afbeelding

Matinee 3 november Filmhuis Sneek

Ingezonden

Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain is een Franse romantische komedie over de verlegen maar fantasierijke Amélie. Amélie ontdekt al heel jong dat ze door de dingen een beetje te manipuleren werkelijk invloed uit kan oefenen op gebeurtenissen en op het gedrag van mensen. Haar leven verandert op de dag van het overlijden van prinses Diana. Die dag ontdekt ze een klein metalen doosje achter een plint in haar badkamer. In dit doosje zitten herinneringen van een jongen die lang voor Amélie in het appartement heeft gewoond. Ze gaat op zoek naar deze inmiddels volwassen man om hem het doosje terug te geven. Ondertussen probeert ze met kleine ingrepen anderen gelukkig te maken.

Wij kijken naar een beeldschone en bijzonder grappige film, met een hoofdrolspeelster die met haar grote onschuldige ogen uitstekend past bij haar ondeugende streken. En passant krijgt u de meest mooie beelden van een zonnig en zeer geïdealiseerd Parijs. Met Audrey Tautou als Amélie.

De film werd een internationale kaskraker en werd internationaal bekroond met vier Césars (waaronder voor beste film en beste regisseur) en kreeg vijf Academy Award-nominaties. De muziek werd gecomponeerd door Yann Tiersen.

Le fabuleux destin d'Amelie Poulain van Jean-Pierre Jeunet. Zondag 3 november 15.30 uur matinee Filmhuis Sneek

Afbeelding
Meerdaags Volleybal Beach Event tijdens Sneekweek Evenement 3 aug, 10:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Burgemeester sluit drugspand in Sneek Wonen 28 jul, 15:00
Afbeelding
Een behouden vaart: Friesland koploper in veilig vrijen Zorg & Welzijn 23 jul, 12:00
Afbeelding
Zo help je insecten de warmte door Natuur 23 jul, 08:00
Kampeerders zijn niet van suiker, maar de hele tijd regen is ook geen pretje.
Veelvoorkomende noodgevallen op de camping Recreatie & Ontspanning 22 jul, 08:00
Afbeelding
Hier kun je zwemmen met je trouwe viervoeter Recreatie & Ontspanning 21 jul, 08:00
Afbeelding
Opera Spanga presenteert Der Rosenkavalier (12+) Cultuur 20 jul, 08:00