Afbeelding
Foto: © CPNB

Kinderboekenweek vol avontuur

Educatie

SNEEK - Van 1 tot 12 oktober viert Nederland de Kinderboekenweek, het grootste jaarlijkse leesfeest voor kinderen. Dit jaar is het thema Vol Avontuur, een uitnodiging voor kinderen om spannende reizen te maken – gewoon vanuit je luie stoel of warme bed. Van woeste zeeën tot betoverende landen, van grote geheimen tot spannende mysteries: in een boek is avontuur immers nooit ver weg. In de vestigingen van Bibliotheken Mar en Fean beleven kinderen ook volop avontuur met als hoogtepunt het Kinderboekenfestival.

Het grootste Kinderboekenfestival van het noorden vindt plaats bij Bibliotheken Mar en Fean en is speciaal bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Zij kunnen meedoen aan creatieve en avontuurlijke activiteiten zoals schat zoeken, kookworkshops en kunst maken. Het festival is gratis te bezoeken en vindt plaats op zaterdag 4 oktober in Bibliotheek Sneek, 11 oktober in Bibliotheek Heerenveen en Joure en 18 oktober in Bibliotheek Lemmer.

Een herfstvakantie vol avontuur

Ook tijdens de herfstvakantie staat avontuur centraal. Zo zijn er speciale voorstellingen voor kinderen tussen 4 – 12 jaar, zoals Coolkids, waarin Hans en Pieter op zoek gaan naar hun volgende avontuur.. Te zien op woensdag 22 oktober in Bibliotheek Joure en Heerenveen en vrijdag 24 oktober in Bibliotheek Bolsward en Lemmer. Daarnaast reist Inkipinki met de voorstelling Ridder Alfons en de drie gevaarlijke opdrachten langs zeven vestigingen.

Voor kinderen van 6 tot 12 jaar is er ook vakantie voorlezen en knutselen, waarbij zij luisteren naar ‘Je bent de held’ en daarna aan de slag gaan met knutselmaterialen om hun eigen heldenavonturen te creëren.

Waarom Kinderboekenweek?

De Kinderboekenweek is meer dan een feest van boeken: het stimuleert leesplezier, verbeelding en creativiteit bij kinderen. Door te lezen, te luisteren, te spelen en te creëren ontdekken kinderen nieuwe werelden, talenten en interesses – en beleven ze een avontuur dat nergens anders zo dichtbij is.

Een overzicht van alle activiteiten een aanmelden kan via www.bmf.op-shop.nl.

Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 6 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 16 uur geleden
Afbeelding
Veenhoop Festival maakt zich op voor de 74e editie! Recreatie & Ontspanning 17 jun, 15:00
Afbeelding
Samen bewegen in Workum van start met feestelijke kick-off op 1 juli 2026 Sport 17 jun, 13:26
Vlnr: Bas Daanje (Firda), Jolianne Hellemans (Bibliotheken Noord Fryslân) en André Enter (Gemeente Leeuwarden).
Nieuwe samenwerking volwassenenonderwijs in Friesland van start Educatie 17 jun, 10:00
Afbeelding
4 op de 5 Nederlanders bestrijdt mieren met gif Natuur 16 jun, 18:00
Een natuurinclusieve maatregel bij een zonnepark. Op de foto is een verhoogd hekwerk te zien waardoor dieren het terrein kunnen passeren.
FMF: natuurambities bij zonneparken blijven nog te vaak steken tussen plan en praktijk Duurzaamheid 16 jun, 10:00
Hans Vreeling, Bert Brands en Erik Reitsma
Janice Johnson en Hans Vreeling versterken trainersgilde bij VC Sneek Algemeen 15 jun, 08:38