Afbeelding

Subsidie voor Doarpshûs Kûbaard, dorpshuis De Tuolle in Tersoal en wijkgebouw It Roefke in Sneek

Duurzaamheid

SNEEK - Gemeente Súdwest-Fryslân investeert in ontmoeten door te investeren in drie ontmoetingsplaatsen Doarpshûs Kûbaard, dorpshuis De Tuolle in Tersoal en wijkgebouw It Roefke in Sneek krijgen subsidie voor onderhoud en verduurzaming van hun gebouwen. Wethouder Bauke Dam bracht gisteren in Kûbaard het goede nieuws en overhandigde dorpsbelang een cheque van € 394.728. Zo hebben mensen ook uit deze buurt in de toekomst een fijne en toegankelijke plek om elkaar te ontmoeten.

Meer dan stenen en muren

Ontmoeten en ontmoetingsplaatsen vindt de gemeente zeer belangrijk. Daarom besloot de gemeenteraad de komende 10 jaar 13.9 miljoen te besteden. Daarnaast blijft de gemeente ook de komende jaren dorpsbelangen en wijkverenigingen ondersteunen. Want de dorpshuizen, wijkgebouwen en MFC’s zorgen voor levendige dorpen en wijken waar mensen elkaar treffen. De gemeente ziet ontmoeten en deze plekken als het hart van de mienskip.

Eenmalige subsidie voor drie locaties

De ontmoetingsplaatsen willen graag alle drie in één keer een grote verbouwing uitvoeren. De gemeente heeft daarin meegedacht en geeft deze drie locaties nu eenmalig een hogere subsidie. Doarpshûs Kûbaard ontvangt € 394.728, De Tuolle in Tersoal € 110.000 en It Roefke in Sneek € 345.805.

De subsidies worden gebruikt voor onder andere isolatie, warmtepompen, nieuwe cv ketels en ventilatie. Ook is er geld voor groot onderhoud zoals schilderwerk, interieur, verbouwingen en een verbeterde entree. Bij de plannen is ook gekeken naar de sociale functie van de gebouwen. Het is natuurlijk belangrijk dat iedereen zich welkom voelt.

Een oproep tot actie: samen bouwen aan een sterke mienskip

Súdwest-Fryslân telt 63 ontmoetingsplaatsen. Afgelopen jaar kregen 24 een subsidie. Dit jaar zijn er al gesprekken geweest met 14 locaties over nieuwe aanvragen. De gemeente roept dorpsbelangen en besturen van ontmoetingsplaatsen om zich te blijven inzetten voor hun dorp of wijk. Daarbij hoort ook het toekomstbestendig maken van de gebouwen. Wethouder Bauke Dam: “Veel ontmoetingsplaatsen draaien op vrijwilligers. Waar we kunnen, helpen we graag. Heb je hulp nodig, bijvoorbeeld advies of financiële steun? Neem dan contact met ons op.”

Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 17 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 24 aug, 08:00
Afbeelding
Scholen zijn begonnen: 13,5% meer fietsongevallen in Friesland Educatie 20 aug, 17:00
Julie Sofie (links) met de andere au pairs.
Julie Sofie uit Mildam is te zien in het achtste seizoen van BNNVARA-programma Au Pairs Persoonlijke verhalen 20 aug, 12:00
Afbeelding
Keuken vol fruitvliegjes? Dit kun je doen Natuur 20 aug, 08:00
Afbeelding
Open Dag op zaterdag 22 augustus centrum Tjongeroog Gezondheid 19 aug, 10:00
Afbeelding
Zo kom je weer in het ritme na je vakantie Recreatie & Ontspanning 18 aug, 08:00
Afbeelding
10.000e bezoeker Kazemattenmuseum Verhalen uit de buurt 17 aug, 12:00