Kom 'Los' uit dat wat je belemmert, schrijf een tekst van 750 tot duizend woorden en win een prijs!
Kom 'Los' uit dat wat je belemmert, schrijf een tekst van 750 tot duizend woorden en win een prijs! Foto: Johan Vogelzang

Schrijf corona van je af in Fries of Snekers, kom ‘Los’!

Cultuur

FRIESLAND - Schrijf corona van je af, schrijf iets anders van je af, leef je uit in een kort verhaal van minimaal 750 woorden en maximaal duizend. Het thema is ‘Los’. De winnaar van deze verhalenwedstrijd krijgt een boekenpakket, het verhaal wordt gepubliceerd en je mag je winnende verhaal voordragen tijdens het BoekenfeestBoek in Paviljoen MeM te Buitenpost.

Stichting Boeken fan Fryslân (BFF) schrijft deze verhalenwedstrijd uit in het kader van het BoekfeestBoek, dat op vrijdag 10 september in Paviljoen MeM in Buitenpost wordt gehouden.

In de Friese taal, Snekers of één van de streektalen

Iedereen wordt van harte uitgenodigd om een kort verhaal van 750 tot 1000 woorden te schrijven. In het Fries, Snekers of één van de Friese streektalen. Het thema voor het feest en daarom ook voor het verhaal is ‘LOS’ in de breedste zin van het woord. BFF schrijft: “Wij kunnen weer los, je kunt ‘los komen’ uit detentie, je kunt je los maken of voelen, noem maar op!”

Winnaar wordt op het boekenfeest bekend gemaakt

De winnaar wordt op het feest zelf bekend gemaakt en hij/zij mag dan zijn of haar verhaal voordragen voor het publiek. Dat betekent dus meteen een live-optreden met andere Friese schrijvers die die avond een voordracht verzorgen, zoals Hylke Speerstra, Hein Jaap Hilarides, Greet Andringa, Aant Jelle Soepboer en Elmar Kuiper. Daarnaast ontvangt de winnaar een boekenpakket en wordt het winnende verhaal gepubliceerd. 

Deadline is zaterdag 28 augustus

Bijdragen kunnen tot en met zaterdag 28 augustus worden ingezonden via ynfo@boekenfanfryslan.frl en moeten zijn voorzien van naam en contactgegevens.

Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 21 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 24 aug, 08:00
Afbeelding
Scholen zijn begonnen: 13,5% meer fietsongevallen in Friesland Educatie 20 aug, 17:00
Julie Sofie (links) met de andere au pairs.
Julie Sofie uit Mildam is te zien in het achtste seizoen van BNNVARA-programma Au Pairs Persoonlijke verhalen 20 aug, 12:00
Afbeelding
Keuken vol fruitvliegjes? Dit kun je doen Natuur 20 aug, 08:00
Afbeelding
Open Dag op zaterdag 22 augustus centrum Tjongeroog Gezondheid 19 aug, 10:00
Afbeelding
Zo kom je weer in het ritme na je vakantie Recreatie & Ontspanning 18 aug, 08:00
Afbeelding
10.000e bezoeker Kazemattenmuseum Verhalen uit de buurt 17 aug, 12:00