De nieuwe kinderburgemeester Kjeld Hoekstra samen met burgemeester Jannewietske de Vries.
De nieuwe kinderburgemeester Kjeld Hoekstra samen met burgemeester Jannewietske de Vries. @Ester Bouwsma-SWF

Nieuwe kinderburgemeester Kjeld Hoekstra geïnstalleerd in Súdwest-Fryslân

Algemeen

SUDWEST-FRYSLAN - Afgelopen vrijdag heeft de gemeente Súdwest-Fryslân een nieuwe kinderburgemeester verwelkomd. Kjeld Hoekstra, leerling van Mienskipsskoalle De Legeaën in Sibrandabuorren, heeft officieel de ambtsketen overgenomen van zijn voorganger Tess Adema. De installatieceremonie vond plaats onder toeziend oog van burgemeester Jannewietske de Vries en wethouder Henk de Boer, die Kjeld hartelijk feliciteerden met zijn nieuwe rol. Ook werd een nieuw adviesteam aangesteld dat Kjeld het komende jaar zal ondersteunen.


Bijschrift - @Ester Bouwsma-SWF

Kinderconferentie markeert start ambtsperiode

De installatie van Kjeld Hoekstra vond plaats tijdens de jaarlijkse Kinderconferentie, waar rond de 60 leerlingen uit groep 7 en 8 van diverse basisscholen samenkwamen. Zij werkten aan thema’s als cultuur, samen leven, fijn opgroeien en leefomgeving. In de middag presenteerden de kinderen vol trots hun gemaakte plannen aan de burgemeester De Vries, wethouder De Boer, raadsleden, ambtenaren en andere betrokkenen.

“Wy binne tige wiis mei de nije berneried,” laat burgemeester Jannewietske de Vries weten. “De Bernekonferinsje is in fantastyske wize om bern aktyf te belûken by lokale fraachstikken. Harren frisse ideeën en belutsenens binne fan ûnskatbere wearde foar ús gemeente.” Zo ontstonden er al ideeën over een cultuurpas voor mensen met een kleinere portemonnee en een plek op school waar iedereen schoolspulletjes kan uitzoeken. Maar ook een ideeënbus die hangt bij scholen en het gemeentehuis voor nieuwe plannen en een vertrouwensdoos die je helpt om je klasgenoten en/of leerkracht te leren kennen, maar die je ook kan gebruiken voor in je directe omgeving. Samen met de kinderraad wordt later gekeken welke plannen gerealiseerd kunnen worden.


Burgemeester Jannewietske de Vries kijkt toe hoe de nieuwe kinderburgemeester Kjeld Hoekstra de ambtsketen krijgt omgehangen van Tess Adema. Laatstgenoemde zwaaide af als kinderburgemeester. - @Ester Bouwsma-SWF

Ondersteuning en betrokkenheid vanuit de gemeente

De Kinderconferentie werd georganiseerd door de gemeente Súdwest-Fryslân in samenwerking met Stichting de Kleine Ambassade, die ook het selectieproces voor de kinderburgemeester verzorgde. Het selectieteam had dit jaar de lastige taak om uit 25 gemotiveerde kandidaten de beste keuze te maken voor de rol van kinderburgemeester.

Renée Mudde van de Kleine Ambassade benadrukt: “Het was weer erg moeilijk om te kiezen, want het liefst hadden we alle sollicitanten een plekje gegeven. Het blijft ontzettend mooi om te zien dat zoveel kinderen zich actief willen inzetten voor hun gemeente. Kjeld en zijn team vertegenwoordigen álle kinderen van Súdwest-Fryslân en dat gaan ze ongetwijfeld fantastisch doen, maar we hopen dat nog veel meer kinderen blijven meedenken en meedoen. Op school bijvoorbeeld, via het lespakket over democratie, kunnen ze hun ideeën blijven insturen. Daar gaan wij dan mee aan de slag!”


 @Ester Bouwsma-SWF

Afscheid en waardering

Tijdens de ceremonie nam de gemeente ook afscheid van de vorige kinderburgemeester en haar adviesteam. Tess Adema ontving een speciaal fotoboekje als dank voor haar inzet, terwijl alle leden van de kinderraad het leesboek ‘Wereldkinderen’ kregen. Een boek dat gaat over 50 jonge mensen die de wereld voorgoed hebben veranderd.

Burgemeester Jannewietske de Vries bedankte de kinderraad voor hun waardevolle bijdragen: “It wie in genoegen om Tess en har team it ôfrûne jier begeliede te meien. Harren advizen hawwe bydroegen oan in better Súdwest-Fryslân foar elkenien, ynklusyf de bern. We ha in moai jier mei-inoar hân. Ik haw nocht oan de gearwurking mei Kjeld en syn team yn it kommende jier.”

Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 18 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 24 aug, 08:00
Afbeelding
Scholen zijn begonnen: 13,5% meer fietsongevallen in Friesland Educatie 20 aug, 17:00
Julie Sofie (links) met de andere au pairs.
Julie Sofie uit Mildam is te zien in het achtste seizoen van BNNVARA-programma Au Pairs Persoonlijke verhalen 20 aug, 12:00
Afbeelding
Keuken vol fruitvliegjes? Dit kun je doen Natuur 20 aug, 08:00
Afbeelding
Open Dag op zaterdag 22 augustus centrum Tjongeroog Gezondheid 19 aug, 10:00
Afbeelding
Zo kom je weer in het ritme na je vakantie Recreatie & Ontspanning 18 aug, 08:00
Afbeelding
10.000e bezoeker Kazemattenmuseum Verhalen uit de buurt 17 aug, 12:00