
Twee verdachten Tesla-branden aangehouden
112-NieuwsEen 55-jarige man uit Tytsjerksteradiel en een 38-jarige man uit de gemeente De Fryske Marren zijn door de politie aangehouden in verband met de Tesla-branden vorig jaar in Joure.
In de ochtend van maandag 5 maart 2018 en vrijdag 19 april gingen in Joure twee Tesla’s in dezelfde straat in vlammen op, beide keren was het de auto van advocate Cynthia Grondsma. Op 5 november 2019 werd hiervoor een verdachte uit Noordwolde aangehouden. Donderdag 13 augustus 2020 bekende de verdachte voor het gerechtshof dat hij de branden stichtte en noemde de namen van zijn opdrachtgevers. Deze persoon werd veroordeeld tot drie jaar cel en tbs met dwangverpleging.
Maandag hield de politie de twee nieuwe verdachten in de zaak van de Tesla-branden aan. De politie doet uitgebreid onderzoek naar de betrokkenheid van beide verdachten.



















