Afbeelding

Humanitas-Kind aan Huis zoekt steungezinnen en steunouders

Gezondheid

Humanitas-Kind aan huis koppelt kwetsbare gezinnen in Leeuwarden aan een steungezin. Zo staan ouders er niet alleen voor en krijgen kinderen een tweede thuis. ‘Het is zo mooi om te zien dat iets kleins zo waardevol voor een ander kan zijn!” vertelt Willemijn, een van de steunouders. 

Willemijn is sinds januari steunouder bij Kind aan Huis. Als moeder van inmiddels drie volwassen kinderen weet ze hoe pittig opvoeden kan zijn. Willemijn had zelf vroeger veel steun aan een gezin uit het dorp. Die boden haar kinderen een tweede thuis wanneer ze dit even nodig had. Nu vangt Willemijn op zaterdagochtend Noor van 9 jaar op. Ze doen samen spelletjes, knutselen aan de keukentafel of doen een boodschappen. Voor Noor en haar moeder is deze vorm van ondersteuning ontzettend fijn. Willemijn is blij dat ze hen kan helpen en kijkt uit naar de zaterdagochtend. 

Coördinator Geeske Werkhoven, vertelt dat Kind aan Huis bedoeld is voor kinderen die om welke reden dan ook behoefte hebben aan een tweede thuis.  Dit kan gaan om een middag in de week of bijvoorbeeld een weekend in de maand. Het is maar net wat ouder of kind nodig hebben en wat het steungezin kan bieden. Een kind draait mee in het leven van alledag van een steungezin/steunouder. Heel gewone dingen, zoals een spelletje spelen of koekjes bakken, kunnen voor kinderen onvergetelijk zijn.

Zo gaat dreumes Jasmijn elke vrijdag naar een steungezin. Haar moeder Meriam is een jonge, alleenstaande moeder en heeft geen familie in de buurt. Het valt haar zwaar om in haar eentje voor Jasmijn te zorgen. Kind aan Huis heeft een steungezin gevonden. Jasmijn speelt daar met de andere kinderen uit het gezin en geniet volop. Meriam heeft tijd om bij te komen. Ze heeft weer alle energie als ze Jasmijn ophaalt.

‘Bij Kind aan Huis zijn wij op zoek naar steungezinnen met een open blik en affiniteit met kinderen. Hoeveel personen je huishouden telt is niet van belang. Opa`s en oma`s of gezinnen met of zonder kinderen zijn van harte welkom.’’, aldus Geeske Werkhoven. ’’Steungezinnen krijgen scholing en ondersteuning van Humanitas. Ook is er de mogelijkheid om ervaringen uit te wisselen met andere steungezinnen of - ouders.’

Wil je iets betekenen voor een kind of jongere die behoefte heeft aan ‘een thuis in een ander huis’ of wil je meer informatie? Neem contact op met Geeske Werkhoven: 06-83810471 l kindaanhuis@humanitas-leeuwarden.nl

Afbeelding
Club Caffemed Leeuwarden: Dagbesteding voor mensen met dementie Zorg & Welzijn 1 uur geleden
Afbeelding
Maak het verschil voor een gezin uit de gemeente Leeuwarden Zorg & Welzijn 21 uur geleden
Afbeelding
Hups Friesland: Gemak en ondersteuning waar jij je prettig bij voelt Zorg & Welzijn gisteren
Afbeelding
Ouderenbonden: teken de petitie en maak gordelroosvaccinatie voor grotere groep gratis Zorg & Welzijn 18 apr, 15:00
Afbeelding
ALFA Mondzorg - de tandarts waar Leeuwarden op vertrouwt Zorg & Welzijn 18 apr, 12:00
Afbeelding
Al 20 jaar het adres voor al uw haarproblemen Zorg & Welzijn 18 apr, 08:00
Dodenherdenking bij het Kazemattenmuseum.
Maand van het oorlogsverleden in Zuidwest Friesland e.o. Historie 17 apr, 18:00
Afbeelding
Column Joyce: Dit is de vorm van trauma die zelfs professionals vaak missen Column 17 apr, 15:00