Arriva gaat extra treinen inzetten deze zomer in Friesland én enkele treinstellen ombouwen zodat er meer fietsen mee kunnen richting Harlingen oftewel de Waddeneilanden.
Arriva gaat extra treinen inzetten deze zomer in Friesland én enkele treinstellen ombouwen zodat er meer fietsen mee kunnen richting Harlingen oftewel de Waddeneilanden. Foto: Arriva

Vanaf maandag meer Arriva-treinen in Friesland

Algemeen

LEEUWARDEN - Vervoerder Arriva gaat per aanstaande maandag 14 juni nog meer treinen inzetten in Friesland en Groningen, zo maakt het bekend.

Er worden sneltreinritten tussen Leeuwarden en Groningen toegevoegd en er komt op de spoorlijn tussen Leeuwarden en Sneek elke werkdag een treinrit bij. Ook zet Arriva op de spoorlijn tussen Leeuwarden en Harlingen Haven weer de speciaal ingerichte treinen in zodat meer fietsen mee kunnen.

De wijzigingen op een rij:

Alle sneltreinen tussen Leeuwarden en Groningen gaan op werkdagen weer tweemaal per uur rijden. De laatste sneltrein vanuit Groningen vertrekt om 18.39 uur en vanuit Leeuwarden om 18.47 uur.

Op het traject van Leeuwarden naar Sneek wordt op werkdagen een rit toegevoegd. Het gaat om de trein die om 7.08 uur vertrekt uit Leeuwarden en om 7.26 uur aankomt in Sneek. 

Treinen naar Harlingen omgebouwd zodat er meer fietsen in kunnen

Tussen Leeuwarden en Harlingen Haven rijdt Arriva met speciale treinen zodat er weer meer fietsen mee kunnen. Ieder jaar bouwt Arriva er een aantal GTW-treinen voor om. Door stoelen tijdelijk te verwijderen kunnen er in de zomerperiode meer fietsen mee in de trein. 

Deze omgebouwde treinen rijden op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag, passend bij de reizigers die van en naar een Waddeneiland reizen. Voor het reizen met de fiets hebben reizigers een fietskaartje nodig. Deze zijn online verkrijgbaar en in de kaartautomaten. Reserveren voor een fiets hoeft niet. Arriva sluit met de dienstregeling aan op het reizigersaanbod. De dienstregeling en inzet van de treinen en bussen ‘beweegt’ mee met het aantal reizigers.

Afbeelding
Nieuw verschenen bij Afûk: ‘Viva La Vis’ van Eppie Dam (1953-2026) met prachtige illustraties van Yke Reeder. Recreatie & Ontspanning 6 aug, 17:00
Hedwig Bolt aan de start van de 5K open water.
Hedwig Bolt maakt indruk bij EK Open Water met sterk debuut in de Seine Sport 6 aug, 15:00
Afbeelding
Kruispunt Merodestraat - Willem Lodewijkstraat 6 weken afgesloten voor doorgaand verkeer Verhalen uit de buurt 4 aug, 15:00
Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 3 aug, 17:00
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 3 aug, 12:00
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00