
Het eerste coronavaccin is uitgedeeld in Dirksland
Longarts Lidia Hoogerbrugge is de eerste binnen het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland die het coronavaccin heeft gekregen.
Het vaccin werd toegediend door collega en SEH-verpleegkundige Marius. Lidia is de eerste, maar zeker niet de laatste. In de komende weken zullen nog meer zorgmedewerkers van CuraMare gevaccineerd worden. Dit uiteraard volgens de landelijke planning.
“We zijn ontzettend dankbaar dat we met deze vaccinaties een nieuw pad kunnen inslaan om deze pandemie zo snel mogelijk te stoppen. We kunnen nu onze medewerkers en patiënten beschermen,” zegt Mariska Shekary. Zij is lid van het raad van bestuur binnen CuraMare. “We kijken hoopvol uit naar een toekomst zonder coronamaatregelen.”
Lidia
Lidia Hoogerbrugge is longarts in het ziekenhuis in Dirksland. Zij ziet dus ook dagelijks wat het coronavirus doet met mensen. “Het risico dat je van het vaccin een bijwerking krijgt, is zoveel kleiner dan een heftig beloof van het coronavirus. Je kunt zomaar een jaar uit de running zijn als de COVID-19 krijgt. Je kunt er zelfs blijvende longschade aan overhouden of eraan overlijden. Ik ben in mijn werk continu bang om anderen te besmetten. Ik heb kwetsbare patiënten tegenover me en in mijn omgeving. Het is zo ontzettend belangrijk dat we elkaar niet meer kunnen besmetten. De start van de vaccinaties is een belangrijk moment. Dit is het moment dat we stap voor stap afscheid mogen nemen van overvolle COVID-afdelingen, angst en eenzaamheid. Dit geeft hoop!”
Wie eerst?
Er zijn 30.000 vaccins vervroegd beschikbaar gesteld voor medewerkers in de frontlinie. Zij verlenen directe patiëntenzorg op de IC, SEH en de COVID-afdelingen. Echter is er een landelijk schaarste als het gaat om de vaccins. Daardoor komen niet alle medewerkers direct in aanmerking. Voorlopig gaat het voor al om de medewerkers waarbij uitval door ziekte directe gevolgen heeft op de beddencapaciteit van het ziekenhuis.
Ook medewerkers van woonzorglocaties van CuraMare hebben een uitnodiging gekregen. Zij worden gevaccineerd op de landelijke vaccinatielocaties. Marjolein van der Tang is outbreak coördinator binnen CuraMare en ze is erg blij met het vaccin. “We hebben de afgelopen maanden alles gedaan om het coronavirus het hoofd te bieden. Een volgende stap in die strijd is de vaccinatie. Laten we dit gezamenlijk doen!”
Het vaccin
De zorgmedewerkers krijgen het BioNTech/Pfizer-vaccin. Dat beschermt voor 95 procent tegen het virus na twee vaccinaties. Dit vaccin is goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) en het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Zij toetsen de vaccins op veiligheid, betrouwbaarheid en werkzaamheid.
Na het ontvangen van de prik moet je een kwartier wachten. Dit om te kijken of je een eventuele allergische reactie vertoont. Dit komt erg weinig voor, binnen de testperiode is het zelfs helemaal niet gebeurd. Maar het kán gebeuren.
Zwangere vrouwen wordt echter aangeraden om pas te vaccineren na de bevalling. Dit omdat er niet is getest op zwangere vrouwen.
Wil je meer weten over het vaccin en hoe het precies werkt? Check dan de video hieronder!
-
Kibeo organiseert challenge voor haar 4.000 BSO kinderen
18 uur geleden
-
Kunstenaar Jaap Reedijk brengt eerbetoon aan tram in Dirksland
2 dagen geleden
-
Streekmuseum komt met Flakkeese mondkapjes
3 dagen geleden
-
Hondenbezitters boos over brief van gemeente
5 dagen geleden
-
Gemeente GO bedankt de zorg met streekpakketten
6 dagen geleden
-
Goeree-Overflakkee sluit zich aan bij Cybernetwerk ZHE
7 dagen geleden
-
Burgemeester leest voor aan eilandelijke kinderen!
8 dagen geleden
-
Leuke gratis lockdown-spellen voor kids ontdekt
19 jan, 22:06
-
Tijdelijke bewoners gezocht voor voormalige Technische school
19 jan, 16:16
-
Zeldzame zwarte zeehond aangespoeld in Noordwijk
19 jan, 10:10
-
Watersnoodramp herdenkingsdiensten dit jaar online
18 jan, 15:28
-
Politie rukt groots uit voor melding in Dirksland
18 jan, 10:10
-
Live webinar H2GO ‘Met waterstof in transitie’
15 jan, 11:18
-
Fanatieke bever sloopt voetpad in Stellendam
13 jan, 14:00
-
Politie organiseert pubquiz via Insta Stories
13 jan, 10:00
-
Politie ontmantelt hennepkwekerij in Herkingen
12 jan, 10:19
-
Politie zoekt naar 26-jarige Danny Vroegindeweij
11 jan, 13:16
-
Het eerste coronavaccin is uitgedeeld in Dirksland
8 jan, 09:32
-
Helaas, definitief geen Tulpenwandeltocht in 2021
7 jan, 13:35
-
Fiets kwijt? Kijk eerst eens bij de gemeente!
6 jan, 16:34
-
Online café van VVD over energie met Mirjam Nelisse
6 jan, 10:04
-
Slecht nieuws, Oranjepop gaat officieel niet door
5 jan, 15:19
-
Let op! Je kerstboom is gewoon geld waard!
5 jan, 12:01
-
Glasvezel op Oost Flakkee dichterbij dan ooit
4 jan, 09:32
Nieuwsoverzicht
-
Kibeo organiseert challenge voor haar 4.000 BSO kinderen
18 uur geleden
-
Kunstenaar Jaap Reedijk brengt eerbetoon aan tram in Dirksland
2 dagen geleden
-
Streekmuseum komt met Flakkeese mondkapjes
3 dagen geleden
-
Hondenbezitters boos over brief van gemeente
5 dagen geleden