Afbeelding

Persoonlijk advies over de perfecte wijn

DRACHTEN - De zomer is voorbij, de feestdagen staan voor de deur. Ook Kees Vermeulen, eigenaar van La Provence Kaas en Wijn, merkt het in zijn winkel: "De tijd van het gezellig binnen zitten terwijl de regen op de ramen tikt is er weer. Daar hoort natuurlijk een heerlijk glas rode wijn bij."

"Je ziet dat er in de zomer veel rosé wordt gedronken," vertelt meneer Vermeulen, "In de winter komt de rode wijn weer meer in trek maar de witte wijn blijft altijd populair." In zijn winkel aan de Zuidkade verkoopt hij meer als 450 wijnsoorten. Ook voor buitenlandse worsten, Italiaan vlees, diverse soorten olijven en vers belegde broodjes kun je terecht in zijn winkel. Alles dus voor een gezellig avond binnen, terwijl u het gure herfstweer lekker buiten de deur houdt.

Net zoals voor veel winkels is de tijd voor de feestdagen het drukste voor de winkel. "Mensen zoeken een mooie wijn om te serveren bij het kerstdiner of tijdens een gezellige avond met vrienden," aldus Vermeulen, "Bij ons kunt altijd terecht voor goed advies. Weet u niet zo goed welke wijn bij een speciaal gerecht hoort, of weet u niet wat u lekker vindt? Wij helpen u graag en laten in de winkel meerdere wijnen proeven."

Vermeulen is erg gesteld op een goede band met zijn klanten: "Op deze manier kan ik bekende klanten ook helpen aan een nieuwe smaak. Ik weet wat ze lekker vinden en wat ze de vorige keer hebben aangeschaft." Dat is volgens Vermeulen een groot verschil tussen wijn kopen bij een speciaalzaak, of in de supermarkt. "In een wijn van €3,75 kan toch niets zitten? Reken maar uit! Als je de accijnzen eraf haalt, de prijs van de fles en de kurk, het transport, wat hou je dan nog over?" Voor een echte goede wijn moet je naar een speciaalzaak én, voegt Vermeulen toe, iets meer uitgeven dan je gewend bent in de supermarkt.

"Wijn moet je leren drinken, dat kost tijd," vervolgt Vermeulen zijn verhaal "Je moet leren hoe je een goede wijn proeft, je moet je als mens daarin ontwikkelen. Denk maar niet dat ze je in de supermarkt goed advies kunnen geven over een wijn, daarvoor moet je echt bij een speciaalzaak zijn."

Kortom; wilt u een heerlijke wijn voor een gezellige avond en weet u niet welke u moet kiezen? Ga dan naar La Provence Kaas en Wijn voor advies en een grote collectie wijnen, kazen en andere hapjes.

Afbeelding